TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Başkan Sami Aydın ve Heyeti Zeytin Dalı’nı Ziyaret Etti

Başkan Sami Aydın ve Heyeti Zeytin Dalı’nı Ziyaret Etti

“SİVAS MEHMETÇİĞİN YANINDA”

BAŞKAN SAMİ AYDIN VE HEYETİ ZEYTİN DALI’NI ZİYARET ETTİ

“SİVAS’TAN SINIRDAKİ MEHMETÇİĞE ZİYARET”…

Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken Kilis halkına ve Kahraman Mehmetçiğe destek vermek amacıyla Belediye Başkanı Sami Aydın ve Belediye Meclis Üyelerinden oluşan heyet Kilis’e Suriye sınırına gitti.

AFRİN’de destan yazan Kahraman Mehmetçik ve bölge halkına destek vermek amacıyla Belediye Başkanı Sami Aydın ve Belediye Meclis Üyelerinden oluşan heyet Kilis’e gitti. Burada Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger ve Vali Mehmet Tekinarslan tarafından karşılanan heyete Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı da dâhil oldu.

Belediye Başkanı Sami Aydın tarafından Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’ya Kangal Köpeği, Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger ve Vali Mehmet Tekinarslan’a çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kentin kıyı mahallelerinde bulunan esnaflardan Belediye Başkanları başta temizlik maddeleri olmak üzere çocuklar için kıyafet, ihtiyaç sahibi aileler için gıdadan oluşan temel ihtiyaç maddelerini aldılar.

Mehmetçik içinde alışveriş yapan heyet daha sonra Şeyh Muhammet Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından sınır boyu hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı Sami Aydın ve beraberindeki heyet daha sonra Mehmetçiğe moral vermek için üs bölgesini ziyaret etti. Heyet sınır noktasında görev yapan askerler ile bir araya gelerek AFRİN Operasyonu hakkında bilgi aldı.

Zeytin Dalı Harekâtı’nda simge haline gelen Öncüpınar Sınır Kapısına da giden heyet burada hatıra fotoğrafı çektirerek Kilis’in ve Mehmetçiklerin her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Kilis temaslarıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Belediye Meclis Üyelerimiz ve farklı illerden gelen Belediye Başkanlarımız ile Kilis’e geldik. Özellikle Zeytin Dalı Operasyonunda görev yapan askerlerimizi ziyaret ettik. Kilis’teki esnaflarımızdan alışveriş yapma imkânımız oldu. Kilis burada büyük acılar yaşadı, iki tanede can kaybımız oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu millet bir arada olduğu sürece, bu ülkeye kimsenin zarar

veremeyeceğini biliyoruz. Bu vesileyle Kilis halkını selamlıyor, Sivas halkının selamlarını iletiyorum.” dedi.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara da “Gün; birlik, beraberlik günü, gün; paylaşım, birbirimize destek olmak günüdür. Bu amaçla Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci bize destek vermek için geldiler. Sadece Kilis insanına destek olmak, Kilis insanının yanında olduğunu göstermek için buraya geldiler. Sabahtan beri esnafımızla alışveriş yapıyoruz. Burada ihtiyaç sahibi olan çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Ben başkanlarımıza ve ekibine teşekkür ediyorum”. ifadelerini kullandı.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: