19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Başkan Yanılmaz: Esnaflarımız Ekonomik Gücümüzdür

Başkan Yanılmaz: Esnaflarımız Ekonomik Gücümüzdür

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mithat Ulaş ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mithat Ulaş, Başkan Yanılmaz’ın daima esnafın yanında olduğunu ve oda olarak yaptıkları faydalı çalışmaları desteklediğini belirterek teşekkür etti.

MİTHAT ULAŞ: ‘ADALET SUÇLULARI ORTAYA ÇIKARACAK ’

Geçtiğimiz günlerde Üniversite Mahallesi’nde bir esnafımızın saldırıya uğramasıyla ilgili açıklama yapan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mithat Ulaş şu açıklamalarda bulundu:

“Hiç kimsenin esnafımıza sözlü veya fiziki şiddet uygulamaya hakkı yok. Sadece tuhafiyeciler ve konfeksiyoncular odası esnafımıza has değil ülke genelinde çalışan hiçbir esnafımız bunu hak etmiyor. Esnaflarımıza uzatılacak her elin karşısında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Esnaflara sürekli destek veren Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’ın ve belediye çalışanlarının böyle bir olayla alakalarının olduğuna inanmıyorum. Şüphem dahi yok. Konu yargı takibinde ve kimin suçlu kimin suçsuz olduğunu ortaya çıkaracaktır. Konuyla ilgili adalet karar verecektir.”

BAŞKAN YANILMAZ: “HER ŞEY ESNAFIMIZ DAHA ÇOK KAZANSIN DİYE”

“Tuhafiye ve Konfeksiyon ile ilgilenen esnafımızın bulunduğu alanlarda belediyemizin 3 yıldır yapmış olduğu faaliyetleri yakından takip ediyoruz. Özellikle Hürriyet Meydanı olarak hizmet veren alanda yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda esnaflarımız bugün geç vakitlere kadar alışveriş yapabilmektedir. Aynı şekilde Belediye Çarşısı’nın durumunu hepimiz biliyoruz. Yaptığımız çalışmalarla oranın hem izolasyonunu sağladık hem de kubbesini değiştirdik. Esnaflarımızla ilgili yapmış olduğumuz birçok çalışma onların daha çok kazanması daha huzurlu ve mutlu olması için atılmış adımlardır. Yapmış olduğumuz hizmetlerde esnaf odalarımızı sürekli yanımızda gördüm. Türkiye’de kaldırım ihlalleri ile ilgili yapılan çalışmalarda en başarılı sonucu alan belediye olarak Türkiye genelinde yayınlanan ‘Zabıta Dergisi’nde Elazığ Belediyesi olarak örnek gösterildik. Bunda hepimizin emeği var.”

“ELAZIĞ CUMHURBAŞKANIMIZI BAĞRINA BASMAYA HAZIRLANIYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Ocak Cumartesi günü Elazığ İl Kongresi için ilimize gelecek olmasıyla alakalı açıklama yapan Başkan Yanılmaz, “Hemşerilerimiz, her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanımızı bir kez daha bağrına basacak ve en iyi şekilde karşılayacak’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilimize geleceği günde birkaç esnaf odasının seçimleri olduğunu kaydeden Başkan Yanılmaz, esnaflarımızın oyunu kullandıktan sonra gerçek dünya liderini karşılamak üzere Üniversite içerisindeki çok amaçlı kapalı spor salonunda yerlerini alacağını belirtti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.