TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan Yanılmaz Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

Başkan Yanılmaz Mahalle Ziyaretlerini Sürdürüyor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sorun ve talepleri yerinde tespit etmek, devam eden çalışmaları incelemek amacıyla başlattığı mahalle ziyaretlerini yoğun bir tempoda sürdürüyor.

Başkan Yanılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte bayram öncesi başlattığı mahalle ziyaretleri doğrultusunda bu kez Rızaiye, İcadiye ve Mustafapaşa mahallelerini ziyaret etti.

Rızaiye Mahallesi’nde bulunan Tahtalı Camii’nde vatandaşlarla sabah namazında bir araya gelen Başkan Yanılmaz, daha sonra mahalle sakinleri ve mahalle muhtarıyla mahallenin ihtiyaç ve sorunlarını konuştu, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Gerçekleşen buluşmada ülke gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Başkan Yanılmaz, 15 Temmuz’da yaşanan hain kalkışmanın ardından milletin tek vücut olarak tankların, uçakların önüne canlarını siper ettiğini ve “Beni alabilirsin ama ülkemi bölemezsin” diyerek, ülkesine sahip çıktığını kaydetti. Elazığlıların da hain girişim sonrası 28 gün boyunca 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda demokrasi nöbetleriyle ülkesine ve milletine sahip çıktığına değinen Başkan Yanılmaz, “Elazığ, vatanı ve milleti söz konusu olduğunda duyarlılığı en yüksek olan illerimizden birisidir. Elazığ kalbi iman ve vatan sevgisiyle dolu insanların yaşadığı bir şehirdir. Elazığ’ın bir huzur adası olmasını içine sindiremeyen hainler tarafından 18 Ağustos’ta

düzenlen bombalı saldırıda 3 kardeşimiz şehit olurken, 217 kardeşimiz de yaralandı. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Onlara minnet borçluyuz. Elazığlılar o hain saldırı sonrasında da tek vücut olarak yaralılarına sahip çıktı. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergileyerek, hainlere gereken cevabı verdi” diye konuştu.

ŞEHRİN ALTYAPISINI DEĞİŞTİRİYORUZ, PROJE İHALESİ YAPILDI

Çalışmalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Başkan Yanılmaz, şehrin içme suyu ve kanalizasyon altyapısını yenileyerek şehrin geleceğine yönelik en önemli yatırımı hayata geçireceklerini kaydederek, “Şehrin içme suyu ve kanalizasyon altyapısını değiştiriyoruz, proje ihalesini yaptık ve projeler tamamlanma noktasına geldi. Projeler tamamlandığında yapım ihalesini gerçekleştireceğiz. Yine Elazığ’ın en önemli sorunlarından biri de Şorşor Deresi sorunuydu. Şorşor Deresi Kolektör hattı döşeme çalışmaları ilerliyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla Elazığ’ın en önemli sorunlarından birini gidermiş olacağız. Yol ve kaldırım çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor” şeklinde konuştu.

Başkan Yanılmaz ve beraberindekiler daha sonra mahalle muhtarı ve sakinleriyle birlikte adım adım cadde ve sokaklarda incelemelerde bulunarak, talep, sorun ve çözümlere ilişkin yerinde tespitlerde bulundu. Vatandaşları da işyerlerinde ziyaret ederek, hayırlı işler temennisinde bulunan Başkan Yanılmaz, okul yolundaki çocuklarla da yakından ilgilendi.

İzzetpaşa Mahallesi’nin ardından İcadiye ve Mustafapaşa mahallelerini ziyaret eden Başkan Yanılmaz, kadın-erkek, genç-yaşlı 7’den 70’e vatandaşları dinledi. Birim müdürleriyle mahallelerde

gerçekleştirilen çalışmaları da denetleyen Başkan Yanılmaz, minikleri de okullarında ziyaret ederek, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Başkan Yanılmaz, mahalle ziyaretleri sırasında yatağa bağımlı hasta ve yaşlı vatandaşları da evlerinde ziyaret ederek, hayır dualarını aldı. Ziyaretten büyük mutluluk duyan hasta ve yaşlı vatandaşlar, Başkan Yanılmaz’ı dualarıyla uğurladı.

Mahalle ziyaretlerini değerlendiren Başkan Yanılmaz, göreve geldikleri günden itibaren büyük önem verdikleri ‘birlikte yönetim’ ilkesi doğrultusunda şehri kapalı kapılar ardında yönetmediklerinin altını çizerek, “Her zaman vatandaşlarımızla birlikte olmaya gayret ediyoruz. Sorunları ve ihtiyaçları yerinde tespit ederek, çözüm üretiyoruz. Hep birlikte tüm mahallelerimizi kalkındıracağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: