TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan’dan İftiracılara Tokat Gibi Cevap

Başkan’dan İftiracılara Tokat Gibi Cevap

Belediye Başkanı Sami Aydın Bugün AK Parti Sivas Teşkilatı ile birlikte Sivas Belediyesine Ait bazı projeleri gezdi.

Mevlâna Tüneli, Osman Seçilmiş Mesire Alanı, Paşabahçe Mesire Alanı, Karşıyaka Mesire Alanı, Halfelik Altgeçit, Yamaç Evleri gibi yapımı devam eden projelerin yanı sıra önceki döneme ait Atıksu Arıtma Tesisi ve 11 yıldır Sivas’ın kaldırımlarına döşenen taşların üretildiği Özbelsan Beton Yapı Elemanları Fabrikası da gezilen projeler arasında yer aldı.

Projeler hakkında partililere bilgi veren Başkan Sami Aydın, Belediye Başkanlığı’nın ilk döneminde kurduğu ve Sivas’a kazandırdığı Beton Yapı Elemanları Fabrikası’nda sarf ettiği cümleler dedikodu yapanlara âdeta bir tokat niteliğindeydi.

2004 yılında göreve ilk geldiğinde düşük bütçeyle devraldığı, belediye ve Özbelsan’ı şaha kaldırmak isteyen Başkan Aydın’ın ilk icraatlarından olan ve Sivas’a Belediye tarafından kazandırılan ilk fabrika olan Beton Yapı Elemanları Fabrikası o günlerde olduğu gibi bugünlerde de dedikodu malzemesi hâline getirilerek, fabrikanın Başkan Aydın’ın kardeşinin olduğu öne sürülmekteydi.

Bugüne kadar bu haksız suçlamalara zaman zaman cevap veren Başkan Aydın, dedikoduların son günlerde yeniden ortaya atılması nedeniyle bugünkü proje gezisinde iftiracılara âdeta tokat gibi bir cevap verdi.

Başkan Sami Aydın, Özbelsan’a ait fabrikada “Buyurun, burası kardeşimin diye dedikodusu yapılan fabrika, burası Sivas’ındır; Sivaslılarındır, bu iftirayı atanların artık yüzlerine tükürürsünüz” diyerek kızgınlığını ifade etti.

Başkan Aydın, “2005 yılında kurulan fabrikanın belediye yatırımı olduğuna vurgu yaparak burası çok önemli bir tesis bizden sonrada belediyeye hizmet edecek, aynı zamanda ciddi sayıda istihdama katkı sunan bir fabrikadır.” şeklinde konuştu.

Organize Sanayi Bölgesi’nde 1.350 m2 alan üzerine kurulan fabrika, 2005 yılından bugüne çalıştırdığı işçi sayısı ile istihdama katkı sağlarken üretilen ürünler ile dışarıya bağımlılığı ortadan kaldırıp belediye bütçesine de büyük katkı sunuyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: