21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Baskilliler, dernek açılışında bir araya geldi

Baskilliler, dernek açılışında bir araya geldi

Baskilliler, Yeni Baskilliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin açılış programında buluştu.

 

DSC_5749Malatya Yeni Baskilliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılış programına, İş adamı Reşat Erdoğan, Eczacı Metin Tay, Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda Baskilli katıldı.

BASKİLLİLERİN SESİ OLACAĞIZ

Yeni Baskilliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Dolunbay, “Yeni kurmaya çalıştığımız Baskilliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğimizin açılışı nedeniyle bir araya geldiğimiz tanışma ve dayanışma toplantısına hoş geldiniz. Gerek Malatya da gerekse de diğer il ve ilçelerde köylerde ikamet eden tüm Baskilli kardeşlerimizin sesi olmak kardeşlerimiz arasında sevgi saygı ve muhabbeti geliştirmek güçlü ve kalıcı bir dayanışmayı sağlamak ekonomik kültürel ve diğer sosyal bağları güçlendirmek derdi olan her Baskilli kardeşimizin derdine derman olmak sevinçlerini kederlerini paylaşmak amacıyla birçok istişareler neticesinde derneğimizi kurmuş bulunmaktayız.

KURALLARI OLAN BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ OLACAĞIZ 

Biz yönetim olarak bu hususta, bu misyonu bizimle paylaşacak destek verecek bizimle beraber hareket edecek her kim var ise ayağına gider katkı ve yardımlarını bekleriz. Çıktığımız bu hizmet yolunda, hiçbir ayrım ve ayrıştırma yapmayacağımız her Baskilli kardeşimizin derdi bizim derdimiz olacaktır. Hiçbir siyasi girişimin malzemesi olmayacağız. Tamamen bir sivil inisiyatif olarak var olacağız ve öyle hareket edeceğiz. Tüm Siyasi oluşumlara mesafeli duracağız. Kuralları konulan değil, Kuralları koyan bir sivil toplum örgütü olacağız. Davetimize icabet edip, katkı sağladığınız için hepinize tekrar teşekkür eder, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. ” dedi.

 YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

Yeni Baskilliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu; Başkan Mahmut Dolanbay, Başkan Yardımcısı Fahri Kaya Çelik, Muhasip Arif Bahşi, Sekreter Faruk Titiz, Yönetim Kurulu üyeleri ; Aziz İlkim, Vahap Toman, Bülent Bozyiğit, Yurdaer Denizhan, Mustafa Naci Yağır, Ahmet Karakaya ve Selim Behçet’den oluştuğu bildirildi.

REŞAT ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Reşat Erdoğan, açılış programından sonra Dernek Başkanı Mahmut Dolanbay’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olmasını ve iyi dileklerini iletti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.