14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Battalgazi köye dönüştü!

Battalgazi köye dönüştü!

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali Yalçın, Battalgazi esnaf ve halkıyla bir araya geldi.

IMG_2426Battalgazi esnafı, kendilerini ziyaret eden Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali Yalçın’a dert yandılar.

Yüzyılların birikimi, yüzyılların kadimi bir ilçe olan Battalgazi’nin mağdur edilmesinden şikayet eden Esnaf resmi kurumları kastederek; her şeyi yukarı tarafa kaldırdılar, esnaf öldü, asayiş öldü. Keşke büyükşehir olmasaydık, dedi.

Bir diğer esnaf da; “Diyoruz ki söz verin söz vermiyorlar. Şimdi her ilde ilçeler kuruldu, Malatya’da ilçeler kapandı. Şimdi hepsi Battalgazi’ye bağlandı, Battalgazi nereye bağlandı? Şimdi burası tarihi bir yer, Eski Malatya. Şimdi Orduzu, Hanımın Çiftliği eskiden de bir mahalleydi, burası ise bir şehir merkezi, böyle sahipsiz bırakılmaz ki” sözleriyle dile getirdi.

BATTALGAZİ KÖY KONUMUNA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR

Battalgazi’de tek tek esnaf gezerek, vatandaşlarla Battalgazi’nin gerek büyük şehir olma sürecinde gerek öncesinde yaşamış olduğu sıkıntıları bizzat kendilerinden dinleyen Yalçın, “Görünen odur ki; koskoca Malatya’yı adeta şekillendiren, Malatya çıkaran Battalgazi büyükşehir olma sürecinde bütün resmi kurumların gitmesiyle adeta mağdur edilmiş, adeta cezalandırılmış, bütün resmi dairelerin buradan daha uzaklara alınması en ufak bir işlemde vatandaşın mağdur edilmesi, vatandaşın zamanından, işinden, iş kaybından, iş gücünden alınarak ciddi manada sıkıntılar yaşamasına sebep olmuştur. Battalgazi köy konumuna düşürülmüştür” dedi.

TARİHİ, KADİM BİR KÜLTÜRE SAHİP OLAN BATTALGAZİ SAHİPSİZ KALMIŞTIR

Tarihi, kadim bir kültüre sahip olan Battalgazi sahipsiz kaldığına dikkat çeken Yalçın, bağımlıların, bu sıkıntılara çözüm öneremeyeceklerini ama bağımsız bir duruşla halkın yanında durarak, halkın menfaatini, çıkarını, geleceğini önceleyerek soruna çözüm getireceğini iddia etti.

Bu seçim sürecinde vatandaşın hakkı korunacak ve güçlü bir temsil ile Battalgazi yine ağırlığını korumak için o resmi dairelerin tekrar geri getirilmesini umduğunu söyleyen Yalçın; Battalgazi; şehrin, kültürünü, dokusunu koruyan,

bir cazibe merkezi haline getirilmesi için mücadele edeceğiz. Burada da bunun taahhüdünü vererek, sabırla, azimle ve kararlılıkla Battalgazilileri,bilinçlenmeye, tavır almaya, tavır koymaya davet ediyoruz. Burada da sorunu bildiriyoruz ve diyoruz ki: Bağımlılar, sadece kendi çıkarlarını düşünenler, kendi geleceklerini düşünenler bu soruna çözüm bulamazlar. Bugün tapudur, emniyettir, belediyedir, yüzyılların birikimi, yüzyılların kadimi bir ilçe mağdur hale getirildi. İnşallah biz bağımsız bir güç ortaya koyarak bunu değiştireceğiz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.