TürkiyeSON - 24.09.2023 -

Bayan hentbolcular dostluk maçı oynadı

Bayan hentbolcular dostluk maçı oynadı

Dostluk-Maçı

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen dostluk maçında Suriyeli sığınmacılar ile Malatyalı hentbolcular karşı karşıya geldi. Yeşiltepe Spor Salonu’nda oynan maç oldukça güzel görüntülere sahne olurken, maçın ardından kazanan dostluk oldu.

TRİBÜNLER SURİYELİ VATANDAŞLAR İLE DOLUYDU

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Malatya Hentbol İl Temsilcisi Yeliz Çakır, maçta dostluğun kazandığını ifade etti. Müsabakayı yapmalarındaki amacın Suriyelilerin kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirten Çakır, “AFAD’ın isteğiyle Gençlik Spor İl Müdürlüğünün desteğiyle bugün burada bir dostluk müsabakası düzenledik. Müsabakamızda Suriye kampından gelen 14 tane sporcu idarece ve antrenör arkadaşlar oldu. Bizim de yetiştirdiğimiz Malatya Gençlik Spor Kulübünün bayan oyuncuları Malatya’mızı temsil edecek. Bu müsabakayı yapmamızdaki amaç Suriyeli vatandaşlarımızla kendi vatandaşlarımızın kaynaşması. Buna benzer bir organizasyonu yaklaşık 6 ay önce Suriye kampında düzenlemiştik. Çok güzel bir atmosfer vardı. Tribünler Suriyeli vatandaşlarımızla doluydu. Biz oradaki ortamda olmaktan çok mutluluk duyduk. Müsabaka sonunda da yemek organize ettiler, çocuklarımız kaynaştılar. Aynı şekilde bizde burada onlar için düşündük. Biz onları burada görmekten mutluyuz. Bu güzel etkinlik için Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ve aynı zamanda AFAD İl Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” dedi.

Karşılaşmanın ardından Suriye takımına kupa, bayan hentbolculara ise çeşitli hediyeler verildi. Suriye takımın hocalığını Arzet Algan yaptı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: