TürkiyeSON - 01.04.2023 -

Bayan Kamçı Bilsam’ı Ziyaret Etti

Bayan Kamçı Bilsam’ı Ziyaret Etti

Vali Süleyman Kamçı’nın eşi Ayşe Kamçı Bilgi Yolu Eğitim, Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM)’ni ziyaret etti.

BİLSAM Kadın Platformu Başkanı Yelda Polat ve Platform üyeleri tarafından karşılanan Bayan Kamçı, Başkan Polat ve Üyelerle tanıştıktan sonra BİLSAM ve Platform hakkında bilgiler aldı.

Başkan Polat, iki yıl öncesine kadar İstanbulluoğlu konağında BİLSAM bünyesinde faaliyet gösterdiklerini, ana binanın yanında yapılan ek binanın tamamlanması ile de yeni binanın kendilerine tahsis edildiğini ve burada faaliyetlerini platform olarak ayrı yürüttüklerini söyledi. Kadın Platformu olarak Yönetim Kurulu oluşturduklarını, ancak yine BİLSAM’ a bağlı olduklarını, çeşitli panel ve toplantılar düzenleyerek çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Ev hanımından iş kadınlarına, Öğrenciden Öğretim üyesine kadar geniş bir yelpazede üyeleri olduğu öğrenilen Kadın Platformuna bağlı Öğrenci Topluluğu’na İnönü Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından akademik seminerler verildiği, bunun bir anlamda ikinci bir üniversite gibi algılanması gerektiği ve bu seminerlere katılıp da başarılı olanlara belge verildiğini dile getirdiler.

Başkan Polat, vatandaşlardan ve üyelerinden gelen talepler doğrultusunda da çeşitli atölye çalışmaları bulunduğunu, bunların Film, Sanat, Edebiyat, Siyaset, Sosyoloji, Kişisel Gelişim, Çevre Hukuku gibi başlıklar altında çok çeşitli alanları kapsayan atölye çalışmaları olduğunu ve şu anda hizmet verdikleri binadaki salonlarda bu çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

Bayan Kamçı, kendisine verilen bu bilgilendirilmelerin ardından Başkan Polat ve üyelerle birlikte üç bölümden oluşan BİLSAM binasını gezerek binalar hakkında bilgi aldı. Tarihi İstanbulluoğlu konağının bulunduğu binanın Merkez İdari binası, yan tarafında bulunan binanın BİLSAM Gençlik Birliğine ve biraz önce gezmiş oldukları binanın da BİLSAM Kadın Topluluğuna tahsisli olduğunu belirttiler.

Bayan Kamçı, Başkan Polat ve üyelere ziyaret sonrası yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ederek, BİLSAM çatısı altındaki bu çalışmaların toplumun her üyesine yönelik olduğunu görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özellikle de Kadın Platformu’nun çalışmalarının Ailelere ve özelliklede ailelerin temel taşı olan kadınlarımıza yönelik bu güzel çalışmalarından başları bir şekilde devam etmesini dileyerek, her zaman için yanlarında olduğunu belirterek teşekkür edip merkezden ayrıldı.

Başkan Polat ve üyelerde ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek Bayan Kamçı’ya teşekkür ettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: