16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Bayat Ekmekli Nefis Tatlar

Bayat Ekmekli Nefis Tatlar

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, MEGSAŞ Ekmek Fabrikası sponsorluğunda “1” adlı yemek ve tatlı yarışması düzenliyor.

Ekmek israfının önüne geçmek ve tekrar kullanımını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya katılmak isteyenler, MEGSAŞ ekmek satış büfelerinden dağıtılacak formları doldurarak başvurabilirler.

Katılımcılar, 18 Mart Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar başvurabilecekler. Katılımcılar aldıkları formları tekrar ekmek satış büfelerine teslim edebilecekler.

Yarışmaya katılacak olan yemek ve tatlıların içerisinde bayat ekmek’in bulunmasının altın kural olduğu yarışmada içerisinde bayat ekmek bulunmayan yemek ve tatlılar yarışmaya dahil edilmeyecek. Yarışma iki kategoride gerçekleştirilecek ve yarışmacılar yalnızca bir çeşit tarif ile yarışmaya katılabilecekler. Katılımcılar yemekleri ile birlikte 21 Mart Cumartesi günü saat 11.00’da yarışmanın yapılacağı Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde jüri önüne çıkacaklar.

MEGSAŞ ekmek fabrikası sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan yemek ve tatlı yarışmasının jüri üyeliğini TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) Genel Müdürlüğünde görevliler ile İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü öğretim üyeleri yapacak.
Derecelendirmede öncelikli olarak tat/lezzet, görsel etkin sunum, hijyen ve bayat ekmek kullanım oranı, yeni bir tarif olması, yaratıcılık gibi hususlara dikkat edilecek. Toplam 12 ödülün dağıtılacağı yarışmada, her kategorinin birincilerine tam altın, ikincilerine yarım altın, üçüncülerine çeyrek altın ile her kategoride 3 mansiyon ödülü dağıtılacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.