16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Bayçeli’yi yadırgadım..’

‘Bayçeli’yi yadırgadım..’

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başbakanın söylemsi ile değil her zaman Tunceli’ye gitmesi gerektiğini söyledi

45564
Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Derneği’ni (BİLSAM) parti yöneticileriyle birlikte ziyaret eden Milletvekili Mustafa Şahin,ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyaretini değerlendirdi.

Şahin açıklamsında: “Sayın Başbakanımızın konuşması üzerine Tunceli’ye gitme kararı keşke olmasaydı. Keşke seçim dönemlerinde gitmiş olsalardı. Yanılmıyorsam, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızın dışında özellikle sağ kesimden olan parti genel başkanlarından Devlet Bahçeli ilk kez Tunceli’ye gitti. 20 yıllık süreçte, keşke genel başkan sıfatıyla gitmiş olsalardı. Bundan sonra da yine gitsinler. Başbakan’ı kendi sözlerine mahkum etme noktasında sayın Devlet Bahçeli’nin çıkışını şahsen yadırgadım”diye konuştu.

İktidarın  yapmış olduğu icraatlarının halk tarafından beğenildiğini anlatan Şahin,” O dönemde Atatürk hasta olmasına rağmen, o dönemde söz sahibi olan İsmet İnönü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olmasına rağmen, bugün çok manidardır, o günkü despot ve zulümkar davranışı yapan İsmet İnönü’dür” diyen, “Siz söylemleri ve eylemlerinizle oradaki insanları ötekileştirmemeniz lazım” şeklinde konuştu.Ana muhalefete de tepki gösteren Şahin, “Halkın gönlünü kazandığımız her konuda, örümcek ağı gibi, etrafı sarmalayıp hayata geçmemesi için çaba gösteriyorlar. Özgün duruşları olmayan muhalefet partileri, hükümetin attığı adımlara göre kendilerine bir yön vermeye çalışıyorlar. Hükümetin yaptığı icraatların alternatifini düşünüp o şekilde yol alabilselerdi bugün sandığın onlar için tabut olmaktan kurtuluş vesilesi olurdu.Hepsini toplasanız bir AK parti edemiyor. Çünkü adamların vizyonlar yok. Geçmişleri ile barışık değiller. Milletin tamamını kucaklayacak plan ve projelerinin olmadığını biliyoruz ”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.