TürkiyeSON - 13.07.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

BEKİR DEVELİ’DEN ‘ANADOLU İRFANI’ SÖYLEŞİSİ…

BEKİR DEVELİ’DEN ‘ANADOLU İRFANI’ SÖYLEŞİSİ…
Reklam

BEKİR DEVELİ’DEN ‘ANADOLU İRFANI’ SÖYLEŞİSİ…

 

Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen “Hikâyelerle Anadolu İrfanı” adlı söyleşi programında televizyon programcısı, sunucu ve yazar Bekir Develi Sivaslılarla buluştu.

 

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Milletvekilimiz Semiha Ekinci, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, eşi İlkay Bilgin, İl Müftüsü Akkuş, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda Sivaslı katıldı.

 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Bekir Develi; yaptığı ulusal ve uluslararası gezilerde kendisinde derin izler bırakan insan hikâyelerini paylaştı.

 

Anadolu’nun bütün renkleriyle bir bütün olduğunun altını çizen Develi; “Biz ülkemizin güzelliklerini, Türkiye’nin bir cennet olduğunu gösteren ve kendi kahramanlarımızı anlatan sinema filmleri yapıp düzgün ve milli değerlere bağlı nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız Süpermeni, Örümcek Adamı, Batman’ı değil, Ebu Hüreyre, Sadd Bin Ebu Vakkas’ı kahraman olarak bilmeli.” dedi.

 

İlgiyle takip edilen programda Develi vatandaşlardan büyük alkış aldı.

 

Söyleşinin ardından konuşan Milletvekilimiz Semiha Ekinci; “Bekir beye teşekkür ediyoruz, güzel bir sohbet oldu. Sosyal medyadan takip ediyoruz ama burada canlı izlemek de oldukça güzeldi. Belediye Başkanımıza bu kültürel etkinlikler için teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bundan sonra da bu tür etkinliklere başkanımız katkı sunacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise, “Sizlerin duası ve desteği ile şehirleri imar ederken nesilleri ihya etmek için üzerimize düşen ne husus varsa yapacağız. Sivas’ın imarı noktasında iyi noktadayız. Park da yapacağız, bahçe de yapacağız ama onlardan daha önemlisi gençlerimizin milli ve manevi değerlere yetişmesi için mücadele edeceğiz. Hemşerilerimizin talebi doğrultusunda bu tür programlarımızı ayda bir ya da iki sefer gerçekleştireceğiz. Katılımınız için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Bilgin, Develi’ye Sivas’a özgü hediyelik eşyalardan takdim etti. Konferans sonrasında Bekir Develi, kültür merkezi fuaye salonunda kitaplarını imzaladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: