14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Belediye onaracak!

Belediye onaracak!

Malatya’nın merkezdeki önemli yeşil alanlarından birisi olan İsmet Paşa (Hürriyet) Parkı, MalatyaBüyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenleniyor.

 


MLT_5625

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, geçmiş dönemlerde yap-işlet-devret modeliyle düzenlenen park, müstecirlerle anlaşma süresinin bitmesi nedeniyle söz konusu parkta bakım ve düzenleme çalışması başladı.

Ağaçlarda budama ve bakım çalışmaları

Düzenleme çalışmaları kapsamında öncelikle ağaçlarda budama çalışmalarının yapıldığı belirtilerek, park içerisinde yüzeysel görüşü engelleyen çalı grubu bitkilerin yerinden sökülerek saksıya alındığı ve başka alanlarda kullanılmak üzere fidanlık sahasında depolandığı bildirildi.

Yeşil alanlar artırılacak

Çalışmalar sırasında park içerisine sonradan yapılan bazı işletmelere ait yapıların ise kaldırılmasına başlandığı, söz konusu sert zemin alanlarının daha sonra yeşil alana ilave edileceği, özellikle sabah sporlarına uygun yürüyüş ve koşu parkurlarının yapılacağı ifade edildi.

Düzenleme çalışmaları ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, park içerisinde yer alan aydınlatma elemanları yenilenerek, enerji verimliliğine uygun dekoratif aydınlatma yapılacak ve günün her saatinde insanların rahatlıkla kullanabileceği aydınlık alanlar oluşturulacak.

Çocuk parkı ile entegre edilecek

İsmet Paşa parkının, yan tarafta bulunan Yumurcak Çocuk Parkı ile entegre edileceği ve çocuk parkı oyun alanının daha da büyütüleceği, ayrıca yeni oyun gruplarının monte edileceği bilgisine de yer verildi.

Düzenleme çalışmaları doğrultusunda, park etrafındaki çevre duvarının kaldırılarak, park alanının her noktadan vatandaşlar tarafından kullanılmasının sağlanacağı belirtildi.www.turkiyeson.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.