21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Belediye personelinden kan bağışı

Belediye personelinden kan bağışı

Malaya Yeşilyurt Belediyesi ve Malatya Kızılay Kan Bağış Merkezi işbirliği ile düzenlenen organizasyon da Yeşilyurt Belediyesi’nde kurulan stantta belediye personeli kan verdi. Yeşilyurt Belediye girişinde başlatılan çalışmaya belediye personeli yoğun ilgi gösterdi. YEŞİLYURT BELEDÄ°YESÄ° KAN BAÄžIÅžI (2)

Kızılay’ın “Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır” sloganına dikkat çeken Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Mehmet Güner, “Kan bağışı hem toplumsal, hem kişisel açıdan çok önemlidir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun %1′i kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. Kan bağışı yaşam için yapılan bir armağandır. Ülkemizde her yıl iki milyona yakın kana ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç çoğunlukla hastaların yakınlarından ve acil durumda sağlanabilmektedir” şeklinde konuştu.

Güner, “Yılda üç kez kan bağışı yapılabilir. Sağlıklı kişilerin yılda en az iki kez bağışı yapmasıyla ülke ihtiyacı karşılanabilmektedir. Ancak düzenli olarak kan bağışlayan kişi sayısı çok azdır. Belediyemiz personelinin bu insani görevi en güzel şekilde yerine getireceğine inanıyor, Türk Kızılay’ına çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.www.turkiyeson.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.