TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Berlin’de doğdu, İzmirli oldu

Berlin’de doğdu, İzmirli oldu

Hoşgeldin Max

 

Avrupa’nın en popüler hayvanat bahçelerinden biri olan Berlin Hayvanat Bahçesi’nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan 5 yaşındaki su aygırı Max, İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na yerleştirildi. İzmir’e bu hafta İtalya’dan 2 su aygırı daha geliyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin cazibe merkezlerinden İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki hayvan sayısı ve tür çeşitliliğini yurtdışından getirilen yeni hayvanlarla artırıyor. Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği (EAZA) üyesi olan İzmir Doğal Yaşam Parkı’na, hayvanat bahçeleri arasında gerçekleştirilen değişim programı çevresinde bu kez Almanya Berlin Hayvanat Bahçesi’nden hibe olarak 5 yaşında bir hipopotam (su aygırı) getirildi. Sevimli tavırlarıyla park görevlilerine kendisini çabuk sevdiren Max, ziyaretçilerin ilgi odağı olacağını daha ilk günden kanıtladı. 3 ton ağırlığındaki Max’in ardından, bu hafta içi İtalya’dan getirilecek 2 adet su aygırı daha park üyeleri arasındaki yerini alacak. Yeni üyelerle birlikte, İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki parkta yerlerini aldıktan sonra Sasalı’da toplam 4 adet su aygırı olacak.

 

Almanya’nın tercihi İzmir oldu

Avrupa’nın en popüler hayvanat bahçeleri arasında yer alan Berlin Hayvanat Bahçesi’nin Max için uygun olmadığına karar verilmesi üzerine, yeni bir yaşam alanı arandığını belirten İzmir Doğal Yaşam Parkı Müdürü Şahin Afşin, “Avrupa genelinde yapılan araştırma sonunda, Max için en uygun yerin İzmir Doğal Yaşam Parkı olduğuna karar verildiler. Uzun bir yolculuğun ardından yeni evine kavuşan Max, gölete yerleştirildiği andan beri bu ortamı çok sevdi. Daha ilk dakikadan itibaren yabancılık çekmedi. Bu da, Doğal Yaşam Parkımızın yaban hayvanlarının yaşam kalitesini yükselttiğini gösteriyor” şeklinde konuştu. 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: