25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

BESYO’nun kariyer günlerinde konuştu

BESYO’nun kariyer günlerinde konuştu

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen etkinlikte,milli halterci Halil Mutluile milli güreşçi Şeref Eroğlu’nun konuk olduğu “Sporda Başarının Sırrı” konulu bir panel yapıldı.IMG_0769

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcısı ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Davut Özbağ, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, günün anlam ve önemini belirten konuşmaları konuk milli sporcuların yapacağını belirterek Üniversitemizde bulundukları için kendilerine teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Davut Özbağ ise konuşmasında beşincisini düzenledikleri BESYO Kariyer Günleri etkinliğinin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirterek bu kapsamda öğrencilerin aldıkları eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarını da amaçladıklarını söyledi. Prof. Dr. Özbağ, öğrencileri kendi alanlarında kariyer sahibi saygın kişilerle bir araya getirerek deneyimlerinden faydalanmalarını ve kendilerine rol model alabilecekleri insanlarla tanışmalarını sağlamak için bu gibi etkinlikleri düzenlediklerini ifade etti.

Daha sonra oturum başkanlığını Okt. Hülya Bingöl’ün yaptığı ve milli sporculardan Halil Mutlu ile Şeref Eroğlu, Malatya Halter İl Temsilcisi Ferhat Polat ve Malatya Güreş İl Temsilcisi Hasan Aslan’ın konuşmacı olarak katıldığı panele geçildi.

Malatya halter il temsilcisi Ferhat Polat ve Malatya güreş il temsilcisi Hasan Aslan, ilimizdeki halter ve güreş çalışmalarından bahsettiler. Milli sporcular Halil Mutlu ile Şeref Eroğlu ise başarı öykülerini ve başarıyı sağlayan motivasyonları hakkında bilgi verdikten sonra, dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar. Etkinlik sonunda milli sporculara çiçek ve plâket takdim edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.