TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Beyaz Melekler hatıra ormanı

Beyaz Melekler hatıra ormanı

Darende’de görev yapan Sağlık Personelleri adına 18 oluşturuldu. Irmaklı Mahallesi’nde oluşturulan hatıra ormanına,  Kaymakam Bünyamin Kuş, Daire Amirleri sağlık çalışanları aileleriyle birlikte katılarak fidan dikti

14 Mart Tıp Bayramı’nda havaların yağışlı olmasından dolayı ertelenen fidan dikme programını 7 Nisan 2015 günü gerçekleştirildiğini belirten Kaymakamımız Bünyamin Kuş, “Fidan dikme etkinliğimize katılan personelimizin çoğunluğu doktor, ebe, hemşire ve sağlık çalışanlarından oluşmaktadır. Onlar, mesai gözetmeksizin insan sağlığı üzerine hizmet vermektedirler. Bizde, bugün diktiğimiz fidanlardan oluşan ormana “Beyaz Melekler” ismini vererek bu fedakârlıklarını yaşatmak istedik.” dedi.

İlçedeki orman çalışmaları hakkında bilgiler veren Kaymakam Kuş, “Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ile birlikte Darende’de 2014 yılında 270 bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Bu yıl da sadece Nisan ayı içerisinde 120 bin fidan dikmeyi amaçlıyoruz. Çalışmalarımız burada sınırlı kalmayacak, amacımız daha yeşil bir Darende, daha yeşil bir Malatya ve yeşil bir Türkiye oluşturmak. Önümüzdeki sezon hazineden ormana tahsis olacak bin 300 dönümlük alan var. Bu alanlar da yeşillendirilecek. 10 yıl içerisinde Darende’de 10 milyona yakın fidanı toprakla buluşturduk. Bu çalışmalarda Orman İşletme Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlüğümüz bize çok büyük katkılar verdi.” diye konuştu.

Fidan dikme töreninde bir konuşma yapan Darende Hulûsi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Celal Alandağ da, sağlıklı nesillerin çevre ile olacağı konusuna dikkat çekerek, çevre kirlenmesinin insan ruhunun kirlenmesi ile ilişkili olduğunu ve bu çerçevede bedensel, ruhsal ve sosyal açıdan sağlıklı olmanın çevreye de etkili olacağını vurguladı. İlçede görevli doktorlar olarak bir ormanları olduğu için mutlu olduğunu kaydeden Alandağ, “Bu güzel etkinlikten dolayı Kaymakam Bünyamin Kuş’a ve etkinliğe katılan sağlık çalışanlarına teşekkür ederim.” dedi.

Fidan dikme törenine Malatya Orman İşletme Müdür Yardımcısı Arif Biricik, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Rauf Özgenç, Başkan Yardımcısı Tacettin Ateş, Emniyet Müdürü Arif Köse, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Darende Hulûsi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Celal Alandağ, sağlık çalışanları ve çok sayıda kamu personeli ile aileleri katıldı.

bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d