TürkiyeSON - 10.12.2023 -

Bilal Erdoğan Darende’de

Bilal Erdoğan Darende’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Bilal Erdoğan Darende ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
1160744Beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Darende ilçesinde Somuncu Baba Külliyesi’ni ziyaret eden TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan, burada Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı H. Hamidettin Ateş’ten bilgiler aldı. Yapılan çalışmalar ve külliye hakkında bilgi alan Erdoğan Somuncu Baba Hazretlerinin Anadolu’nun önemli manevi önderlerinden biri olduğu dile getirdi.
Darende ilçesi ziyaretinde Hulusi Efendi’nin kabrini de ziyaret etme fırsatı bulduğunu belirten Erdoğan, “Somuncu Baba Hazretlerinin izleri, hizmetleri ve en önemlisi geleneğinin bu şekilde ihya edildiğini görmek bizleri çok mutlu etti. Allah tüm emeği geçenlerden razı olsun” dedi.
Daha sonra ilçedeki Hamidiye Çarşısı’nı da gezen Bilal Erdoğan’a, burada Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in kaleme aldığı “Asırlara Hitabeden Alim/Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi” adlı iki ciltten oluşan kitap seti hediye edildi. İlçedeki ziyaretlerinin ardından Darende’nin önemli turistlik yerlerinden biri olan Günpınar Şelalesi’ne geçen Erdoğan ve beraberindekiler burada bir süre dinlendikten sonra diğer programlara katılmak üzere Darende’den ayrıldılar.
Bilal Erdoğan’ın ilçede ayrıca Tohma Kanyonu, Özel Somuncu Baba Tanıtım Merkezi Müzesi, Kudret Havuzu ve Günpınar Şelalesi’ni de gezdiği belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d