TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Bilgi işlemcilerden Cumhurbaşkanına çağrı

Bilgi işlemcilerden Cumhurbaşkanına çağrı

Hastane Bilgi İşlemcilerinin Çığlığı!
Sayın Cumhurbaşkanım bizler yıllardır kadro bekleyen ancak yeni KHK ile elindeki tüm haklarını yitiren taşeron işçileriz. Yeni KHK da taşeron işçilere kadro verilirken biz taşeron bilgi işlemciler bu kapsam dışında bırakıldık. Yıllardır bulunduğumuz kurumlarda bilgi işlemci olarak çalışmaktaydık, taşeronların faydalandığı tüm haklardan faydalanıyorduk.

 

Maaşlarımızı, mesaimizi kurumlar belirliyordu. İhale zamanımız geldiğinde kurumlar firmalara çalıştıracağınız bilgi işlemciler bunlar deyip bizim çalışacağımız pozisyonu belirliyorlardı. Her birimiz ortalama 6 ile 20 yıl aralığında bulunduğumuz kurumda hizmet vermekteyiz. Hastanelerde kullanılan yazılım program ihalesi ile personel ihalesine aynı çıkıldığından bu duruma düşürüldük, biz idarelerimize her ne kadar bunun yanlış olduğunu söylediysekte bu durumu düzeltmemekte ısrarcı oldular. Geldiğimiz noktada bürokrasinin ve bürokratın kurbanı olduk.

 

 

Sayın Cumhurbaşkanım şu anki KHK ile biz bilgi işlemcileri firmaların eline bırakıp ihaleleri tekelleştirmek istiyorlar. Bizler her yeni gelen firma ile çalışıyorken artık yeni gelecek firma kendi çalıştırmak istediği personelleri getirip bizim işten çıkışımızı verebilecek. Kurumlardaki taşeron sıfatımızı KHK ile yitirdiğimiz gibi devam eden ihalemiz bittiğinde birçoğumuz işsiz kalacağız.
Biz bu durumu çalışma bakanı ve sağlık bakanına defalarca ilettik ancak onlardan olumlu bir sonuç alamadık.

 

 

Bilgi işlemciler olarak aramızda gerçekleştirdiğimiz toplantıda konuyu size iletmek üzere bu dosyayı hazırladık sizin adaletinize güvenimiz ve inancımız tam bu durumun düzeltilmesi ve iyileştirilmesi için yardımlarınızı bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım siz taşeronlara kadro müjdesini verdiğinizde hepimiz bu duruma çok sevinmiştik ama sizin bu kararınıza anlamadığımız şekilde gölge düşürmek isteyen bürokratlar bulunmakta. Hastanelerde bazı arkadaşlarımızın başvurularını dahi kabul etmemekteler.
Yıllardır kadro bekleyen, bilgi işlemlerde çalışan bizler elimizdeki taşeronluktan da olduk. Bürokrasinin ve sermaye sahiplerinin iki dudağı arasına terk edildik.

 

 

Ancak biz biliyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız bizim çığlığımızı duyacak. Çünkü mazlumun, garip gurabanın, fıratın kenarında kuzusu kaybolan çabanın sesini bugüne kadar hep siz duydunuz. Aldığımız asgari ücret üzerinden düzenlenen maaşlarla ailemizin geçimini sağlamaya, çoluğunu çocuğunu doyurmaya çalışan ve buna da şükreden ve yine hep dediğiniz gibi asımın nesli olmak için gayret gösteren ama artık hiçbir iş güvencesi olmayan bilgi işlem çalışanlarıyız. Bir milyon taşerona kadro derken ülke genelinde sayısı 2-3 bin olan bilgi işlem mağdurlayız. Sayın Cumhurbaşkanım bizleri bürokrasiye kurban etmeyin.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.