TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Bir Hayat Kurtar, Bin Umuda Dönüşsün

Bir Hayat Kurtar, Bin Umuda Dönüşsün

BİR HAYAT KURTAR, BİN UMUDA DÖNÜŞSÜN

BELEDİYE ‘MESLEK SAHİBİ’ YAPMAYA DEVAM EDİYOR…

Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Sivas Belediyesi, her yaştan insanımızın sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağlamak ve meslek edinmelerine yardımcı olarak istihdamı artırmak adına düzenlediği kurslarına her geçen gün yenilerini ekliyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı olan SODES destekli açılan 5 farklı branştaki kursun tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın’ın yanı sıra ilgili birim müdürleri, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

Belediye bünyesindeki kültür merkezlerinde yılda 4 bin kişinin meslek sahibi olması için kurslar ve eğitimler düzenlediklerini dile getiren Özaydın, bu kurslara SODES desteği ile yenilerini eklediklerini ifade ederek derslerin 29 Ocak Pazartesi günü itibarıyla başlayacağını söyledi.

Aşçı Yardımcılığı, Çağrı Merkezi Elemanı, Stilist Eğitimi, Kadın Giysileri Dikimi, Cilt Bakımı ve Temel Makyaj dallarında 10 ayrı sınıfta 8 ay boyunca eğitimlerin devam edeceğini kaydeden Özaydın, kursların; Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Şeyh Şamil Hanımlar Kültür Merkezi, Mimar Sinan Hanımlar Kültür Merkezi ve Yenişehir Hanımlar Kültür Merkezi’nde düzenleneceğine dikkat çekti.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: