16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Birleştirici olacağız’

‘Birleştirici olacağız’

Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Ortaç, yeni kurulan Battalgazi Muhtarlar Derneği’nin amaç ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Başkan Ortaç, “Her şey daha güzel bir Battalgazi için” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde faaliyet gösteren muhtar derneklerinin arasına bir dernek daha katıldı. Geçtiğimiz ocak ayında kurulan ve değişik projelerle kamuoyunun karşısına çıkmayı amaçlayan Battalgazi Muhtarlar Derneği Malatya’da birleştirici bir rol oynamayı hedefliyor. Dernekleri hakkında BUSABAH’a bilgiler veren Battalgazi Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Ortaç, büyüyen ve gelişen Malatya’nın her konuda kendini yenilemesinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Başkan Ortaç, bu noktada sivil toplum kuruluşlarının da kendilerini yenilemelerinin gerekli olduğunu kaydetti.

SORUNLAR DAHA ÇABUK ÇÖZÜLECEK

Battalgazi Muhtarlar Derneği’nin kuruluşunun bir ihtiyaçtan kaynaklandığını sözlerine ekleyen Başkan Ortaç, yeni kurulan derneklerinin amaç ve hedeflerini ise şöyle sıraladı:

“Derneğimizin amaç ve doğrultusu vatanını, devletini, milletini, bayrağını seven ve sahip çıkan, mutlu, huzurlu, güvenli bir toplumun oluşmasını sağlamaktır. Yine komşuluk ve komşu olma bilincini artırmayı, birlikte yaşamayı öğretmeyi ve bunu hayata geçirmeyi planlıyoruz. Ayrıca Battalgazi ilçesindeki 102 mahallemizde hizmet alımını daha da hızlandırmak, sorunları yerel yönetimlerle birlikte daha çabuk çözmek, muhtarlarımızın hizmet içi eğitim almalarını sağlamak en büyük hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu noktada tüm çalışmalarımızda planlayıcı ve birleştirici olacağız. Kısacası daha güzel bir Battalgazi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.