28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Birlik Başkanı Akın Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı Ziyaret Etti

Birlik Başkanı Akın Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı Ziyaret Etti
Tarım ve hayvancılık platformu başkanı ihsan akın ve MATHAP üyelerinden rektörlüğe bir ay önce Cumhurbaşkanı R Tayip Erdoğan tarafından atanan prof dr. Ahmet Kızılay‘a hayırlı olsun ziyareti.
Ziyarette ev sahibi İnönü üniversitesi rektörü Prof Dr Ahmet Kızılay bir konuşma yaptı. Tarım ve hayvancılık platformu başkanımız Sayın İhsan Bey ve platformun üyesi olan çok değerli gerek birlik başkanlarımız gerek değerli dernek başkanlarımız gerek oda başkanlarımız arkadaşlarımızın buraya teşrif etmelerinden büyük onur memnuniyet duyuyorum. Hepinize teşekkür ediyorum sağ olun. Önümüzdeki dönemde üniversitemiz 41 yıllık birikimin üzerine bilimde eğitimde sanatta sporda ve sağlıkta yeni şeyler katarak daha ileriye gidecek hedefimiz o. Bu hedefin yanında üniversitemiz şehirden şehre bütün toplum sanayi tarım ve hayvancılık devlet sivil toplum kuruluşlarıyla da güçlü bir diyalog içerisinde olacak üniversitemiz. Daha önce eksik olan diyalogu bu dönemde koruyacağız Üniversitemizin insan kaynağını bilgi birikimini şehrimizin bütün kurumlarıyla güçlü bir şekilde birleştireceğiz. Bende rektör olarak köprü olacağım. Üniversitemiz zaten ziraat fakültemiz var su ürünleri fakültemiz var. Meslek yüksek okullarını sizin alanlarınızla ilgili bölümleri var. Bütün bu bölümlerde güçlü bir iş birliği ile çalışma yapacağız. Bu fakültelerimizi ben güçlü bir şekilde destekleyip öne çıkartacağım. Ayrıca sizin ihtiyacınız olan insan gücünü biz nasıl yetiştirebiliriz nasıl eğitimli insan gücü yetiştirebiliriz. Bunu da sizlerle istişare ederek yaparak yeni bölümler açmamız gerekiyorsa bölüm açacağız. Yeni programlar eklememiz gerekiyorsa programlar ekleyeceğiz. Dedi ve ziyaretten dolayı Herkese teşekkür etti.
Malatya tarım ve hayvancılık platformu (MATHAP) başkanı ihsan akın ise sözlerine şöyle başladı. Profesör Doktor Ahmet Kızılay hocamın rektörlüğe atanması ve seçilmesi bizleri çok memnun etmiştir. Çünkü geçmişte biz İnönü üniversitemizde bazı projelerde bazı ortak noktada yapacağımız çalışmalarda girişimlerimiz oldu. Ama çok fazla bir dikkate alınmadık. Destek bulamadık. Bu noktada Ahmet kızlılay hocam gerçekten insani ilişkilerde sosyal çalışmalarda değerli bir hocamız. Geçmişte de çok güzel çalışmaları var. Çalışmalara hep birlikte gerek sivil toplum örgütleri gerek platform olarak tarım ve hayvancılık noktasında inşallah el birliği ile gönül birliği ile çalışıp yapmamız gereken bütün çalışmalarda inşallah kendisine birebir bütün oda başkanlarımız birlik başkanlarımız dernek başkanlarımız. Tüm platform üyelerimiz ile tabi bu noktada destek olacağız bizler. kendisininde biraz önce beyan ettiği gibi önemli olan amacına hizmet eden işlerin yapılması. Ziraat dekanlığının da inşallah etkin bir şekilde çalışmasıyla da tarım ve hayvancılık noktasında yapılacak çalışmalarda da, değerli rektörümüz bizlere destek olacağını söyledi, ben tekrar bizleri kabul ettiği için platform adına teşekkür ediyorum yeni görevini Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum dedi.
Malatya tarım ve Hayvancılık platformu başkanı ihsan akın
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.