TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Birlikte Hizmete Devam Edeceğiz

Birlikte Hizmete Devam Edeceğiz

1 Kasım Pazar günü yapılan genel seçimlerde milletvekilliğini kazanan AK Parti milletvekilleri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a nezaket ziyaretinde bulundular.

3 Kasım Salı günü gerçekleşen ziyarete AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte AK Parti Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammet Emin Yalçınkaya katıldı.

Şahin: Belediyelerimiz hummalı bir çalışma içerisindeler

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Milletvekili Mustafa Şahin başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bütün ilçe belediyelerinin hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, Başkan Çakır ve ekibine teşekkür etti.

1 Kasım’da yapılan genel seçimlerin Türkiye genelinde huzur içerisinde geçtiğini ve bunda da herkesin katkısı olduğunu belirten Milletvekili Şahin, güvenlik güçlerinin aldığı tedbirler neticesinde doğu ve güneydoğu bölgesinde de seçimlerin sıkıntısız geçtiğini söyledi. Malatya’nın huzur kenti olduğunu kaydeden Şahin özetle şunları söyledi:

“Bu huzur kentinin refahı, mutluluğu için, hayat standartlarının daha da yükseltilmesi için başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere bütün ilçe belediyelerimizin 1.5 yıldır çok ciddi bir hummalı çalışma içerisinde olduklarını görüyoruz. Seçim çalışmaları sırasında yerel hizmetleri ölçme ve tartma fırsatımız oldu. Bütün insanlarımızın yerel hizmetlerden ne kadar memnun olduklarını gördük. Karşımızıa çıkan bu güzel tablodan dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve teşkilatına, emeği geçen herkese en kalbi şükranlarımı sunuyorum.”

Seçimlerin, millet tarafından siyasi partilere verilmiş olan bir karne sistemi olduğunu kaydeden Şahin, “Katılımın yüksek olması bizi ziyadesiyle memnun etti. İnsanlarımızın da AK Partiye yeni baştan bir güven tazelemeleri, bizim için belki bir beklediğimiz sonucun da ötesinde. İlimizin bu destekte Büyükşehirler arasında ilk 4 içerisinde yer alması bizim sorumluluğumuzu daha da çok artırdı. 5 milletvekilimizle beraber Malatyamız ve ülkemiz için, insanlarımızın mutluluğu için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, ilçe belediye başkanlarımızla birlikte yerelde yapılması gerekenleri, gecemizi gündüzümüze katarak çalışmak zorunda olduğumuzu ifade ediyorum. 4 yıllık süreyi hizmetlerle dolu dolu yaşayıp, vatandaşlarımıza yaşatmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Yükümüzün ağır olduğunun bilinci içerisindeyiz. Yüzde 68 lik bir oy çoğunluğunun bizim üzerimizde ciddi bir baskısı var. Bizim gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Çakır: Çok önemli bir süreci geride bıraktık

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise ziyaretten dolayı AK Parti Milletvekillerine teşekkür ederek, seçilmelerinden dolayı hayırlı olsun temennisinde bulundu. Türkiye olarak çok önemli bir süreci geride bıraktıklarını belirten Başkan Çakır, halk iradesinin sandığa yansımasıyla birlikte ülke genelinde bir istikrar ve güvenin geldiğini söyledi. Çakır, “Dolayısıyla huzur ve istikrar ülkemizin gelişmesi, yatırımların ve istihdamın artması anlamında her zaman çok önemli. Üst üste 2 seçim geçirmemize rağmen, ekonomimizin sağlıklı, canlı ve diri olması sayesinde fazla olumsuzluklar yaşamadık. Seçim sonucunda da büyük bir destekle tek parti iktidarının da insanlara vermiş olduğu güveni hep birlikte izledik. Halkın iradesi gerçekten çok önemli.

Sandığa giderek bugüne kadar yapılan işlerin adeta halk tarafından onaylanması ve not vermesi anlamına geliyor. Neticede Malatya’mızda ve ülkemizde seçim sürecinin huzur ve istikrar içerisinde geçmesi bizleri son derece mutlu etti. 7 Haziranda seçilen Malatya milletvekilimizin 6 sı tekrar meclise girmiş oldu. Ben bu sürecin Malatya’mız için hayırlı olmasını diliyorum. Vekillerimizin şahsında kendileri, ülkemiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Malatya’da devam eden çok önemli projeler var. Bakanlıklar ve hükümetimiz nezdinde gündeme alınması gereken projeler var. Bunları vekillerimizle birlikte takip ederek, bir an önce yatırım programın alınması, bazılarının kaynaklarının artırılması noktasında birlikte hizmete devam edeceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.