26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Biz Yapıyoruz, Sizler Sahip Çıkmalısınız

Biz Yapıyoruz, Sizler Sahip Çıkmalısınız

Ramazan Bayramında hizmete açılan Osman Seçilmiş Parkında kendini bilmez kişi yâda kişiler tarafından süs havuzlarında ve çardaklarda çok sayıda deformasyon oluşmuş mahalle halkı da bu duruma tepki gösterdi.

Sivas Belediyesi tarafından Belediye Başkanı Sami Aydın’ın talimatları doğrultusunda şehrin doğu, batı, kuzey ve güneyinde farklı mesire alanları oluşturuluyor. Bu kapsamda şehrin doğusunda da merhum Belediye Başkanı Osman Seçilmiş’in ismini taşıyan yeni bir mesire alanı inşa edildi. Ancak hizmete gireli bir ay olmamasına rağmen kendini bilmez kişi yâda kişilerce alanda bulunan süs havuzları başta olmak üzere çardaklara zarar veriyor. Süs havuzlarında bulunan fıskiyeler çalınırken öte yandan çardaklara ve gölgeliklere zarar verilmiş.

Başta Ahmet Turan Gazi mahalle sakinleri olmak üzere bölge halkı ve piknikçiler bu durumdan oldukça rahatsız.

Ahmet Turan Gazi Mahalle Muhtarı Asım Boyuneğmez, “Yapılanlar bizi oldukça üzdü, buralar sarhoş yatağıyken talebimiz doğrultusunda mesire alanına dönüştürüldü. Sivas’ın en güzel mesire alanı buraya inşa edilirken; bu güzel alanda kendini bilmezler tarafından parka zarar veriliyor. Bu konuda üzgünüz başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm Sivas halkından özür diliyor, sorumlularının bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

“Yapılan hizmet milli servettir.” diyen vatandaşlarda, “Bizden alınan vergiler, bize hizmet olarak dönüyor. Bu parklar bizim, yollar bizim başta bizler olmak üzere herkesin buralara sahip çıkması gerekiyor. Bu bölgede; bunların yaşanması üzücü, bunu yapmasınlar.” şeklinde konuştular.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.