21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Borcu olanlar bu haberi oksun!

Borcu olanlar bu haberi oksun!

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren torba yasa ile borçlu kişilere borçlarını taksitlendirme ve faiz yükünden kurtulma imkânı sağlanırken, Malatya Büyükşehir Belediyesi de Emlak ve Çevre Temizlik vergi borcu bulunan mükelleflerin borçlarını yapılandırmaya başladı.gdd
Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Torba Yasasının yürürlüğe girmesinin ardından hazırlıklara başlayarak altyapı çalışmalarını tamamlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı, vergi borcu yapılandırmalarına başladı.
Emlak ve Çevre Temizlik vergi borcu bulunan mükellefler için çok büyük avantajlar sağlayan yapılandırmadan, vatandaşların bir an önce faydalanmaları istenirken, borçlarını yapılandırmak isteyen mükelleflerin nüfus cüzdanları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi giriş katında bulunan Genel Tahakkuk Şefliği’ne müracaat etmeleri yeterli olacak.
Yasa kapsamında yapılandırılacak olan Emlak ve Çevre Temizlik Vergi borçları, peşin veya taksitli olarak ödenebilecek. Taksit yaptırmak isteyen mükellefler 2’şer aylık dilimler halinde 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte borçlarını ödeyebilecekler.Torba yasasının getirdiği borçların yeniden yapılandırılması, 1 Aralık 2014 tarihinde sona erecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.