22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Bostanbaşı Kanal projesi’

‘Bostanbaşı Kanal projesi’

DSİ Malatya Şube Müdürü Kenan Karabulut Başkan Polat’ı Makamında ziyaret etti. Geçen hafta içerisinde DSi 9 Bölge Müdürü Okan Bal ile bir görüşme yapan Başkan Polat, Beylerderesi Vadi Projesi, Gündüzbey – Yeşilyurt ve tarihi tren yolu arası taşkın koruma ve Bostanbaşı Kanal projesi ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini ifade etti233

BEYLERDERESİ VADİ PROJESİ
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Beylerderesi vadi projesi lokasyon olarak şehrin batı girişinde bulunan bu alan, kent için farklı bir giriş vitrini oluşturacaktır. Beylerderesine yapılması planlanan vadi projesinin etrafına vatandaşlarımızın rahat bir şekilde rekreatif alan ihtiyacını karşılayacak, sosyalleşme alanını artıracak ve kentin yeşil dokusuyla bütünleşecek bir proje olacaktır. Şehir merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta ve ana ulaşım aksında bulunan Beyler deresi vatandaşlarımızın kolay ulaşacağı bir mesafededir. Projenin içerisinde düşünülen küçük ölçekli su göleti düşünülmektedir. Beylerderesi vadi projesiyle kent merkezindeki vatandaşlarımızın doğa ile buluşması sağlanırken, bir miktarda olsa şehrin gürültüsünden ve yoğunluğundan uzaklaşması amaçlanmaktadır” dedi.

TAŞKIN KORUMA TESİSİ
Gündüzbey – Yeşilyurt ve tarihi tren yolu arası taşkın koruma tesisi yapımı. Bu alan DSİ, MASKİ, İller Bankası ve Yeşilyurt Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecektir. Bu alanlarda yürüyüş alanları, pergoleler, oturma gurupları yer alacaktır.

BOSTANBAŞI KANAL PROJESİ
DSİ ve Büyükşehirden alanın devri noktasında çalışmalar başlatıldı. Makro Marketin karşısındaki kanalda başlayacak proje 4.3 km uzunluğunda olacak. Proje çalışması tamamlandı, gerekli izin ve yazışmalar neticesinde çalışmalar başlatılacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.