25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Broşürle Başbakanı karşılayacaklar

Broşürle Başbakanı karşılayacaklar

Başta Davutoğlu olmak üzere, Malatya’nın yüzde70’ine hakaret ediliyor Malum olduğu üzere Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu yarın Malatya’ya gelecek. Başbakanın Malatya’ya gelecek olmasından dolayı elbette bir hazırlık yapılıyor. Ancak bu hazırlık bir başbakan için değil de sanki başka bir ilin yöneticisi gelecekmiş gibi yapılıyor.vcxc

Ehliyet ve liyakat isteklerimizin kulak arkası edildiği Ak Parti İl Teşkilatı en sonunda bunu da yaptı. Malum olduğu üzere Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu yarın Malatya’ya gelecek. Başbakanın Malatya’ya gelecek olmasından dolayı elbette bir hazırlık yapılıyor. Ancak bu hazırlık bir başbakan için değil de sanki başka bir ilin yöneticisi gelecekmiş gibi yapılıyor. Hatta iş o kadar hafife alınıyor ki yaşı müsait olanların hatırlayacağı 1970’li yıllarda sinemaların yaptığı anons arabalarıyla yapılmaya çalışılıyor. O senelerde muhitteki bir sinemaya gelen film anons arabalarıyla veya çığırtkanlarla “Falanca sinemada, filanca film oynatılacaktır” şeklinde duyurulurdu.

MALATYA’NIN YÜZDE 70’İNE HAKARETTİR

Dün Malatya sokaklarında herhangi bir mahalle muhtar adayının seçim propagandası gibi önüne arkasına birer tane afiş yapıştırılmış araçtan gelen anonslarla Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya’ya geleceği duyuruluyordu. Ak Parti’nin müziği eşliğinde geçen bu araçların üzerine öylesine tutturulmuş, herhangi bir özenin dahi gösterilmediği uyduruk afişlerle yapılan bu duyurular Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere Ak Parti’ye oy veren yüzde 70’e de hakaret gibiydi.

İL BAŞKANLIĞININ HALİ İÇLER ACISI

Sokaklarda anons yapan araçların son kullanma tarihlerinin geçmesi, S plakalı ancak öğrenci veya işçi servisi olarak bile kullanılmayan bir iki tane külüstür minibüsle anons yapılması, araçların giydirilmemiş olması Ak Parti Malatya İl Teşkilatı’nın ne kadar hantal ve ne kadar çalışmaz halde olduğunu gösteriyordu.

YILLAR ÖNCESİNE GİTTİK

Sokaklarda Ak Parti müziğini duyan vatandaş kafasını yana çevirip baktığında 20 yıl önce CHP’nin astığı afişler gibi yamuk yumuk ve özensiz kağıt parçalarını görünce bir anda yıllar öncesine gidiverdi.

AYIPTIR, YAZIKTIR, GÜNAHTIR…

Vizyonunda 2023 olan 2014 Türkiyesi’nin Başbakanını karşılamaya hazırlanan Malatya’ya bu görüntü hiç yakışmadı. Bir an aklımızdan “İl Teşkilatı Malatyalılarla resmen dalga geçiyor” sözleri geçti. Kısa bir zaman önce yüz bin insanı toplayan Recep Tayyip Erdoğan mitinginin hazırlıklarını düşündük. Yüz bini toplayan partinin çiçeği burnunda yeni genel başkanına büyük terbiyesizlik yapıldığını düşünüyoruz. Samimi ve sevecen tavırlarıyla rakip partilileri bile cezbeden bir Başbakan’a reva görülen bu hareketi anlayabilmiş değiliz. Geçmişte yüz binlik miting yapan parti bu kafayla 5 bini bulursa öpüp başına koysun. Recep Tayyip Erdoğan gelirken yer yerinden oynuyordu. Sayın Davutoğlu’nun gelişi ise mahalli bir sanatçının konser anonsu gibi yapılıyor. Ayıptır, yazıktır, günahtır.

SOSYAL MEDYA SALLANDI

Ak Parti Teşkilatı’nı yapmayı beceremediği kampanya, sosyal medyada da gündem oldu. Uyduruk birkaç araç ve uyduruk birkaç kağıt parçasıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya’ya geleceğini duyurmaya çalışanlar için espriler havalarda uçuştu. “Genel Başkanlarının Malatya’ya gelişini duyurmaktan aciz insanlar, nasıl oluyor da halen o koltukları işgal etmeye devam ediyor” diyenlerden tutun da, “Bu adam bir de milletvekili olursa..” diyenlere kadar neler konuşuldu neler!…KAYNAK MALATYATİME

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.