TürkiyeSON - 01.12.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Buğday pazarı esnafının sorunlarını dinlediler

Buğday pazarı esnafının sorunlarını dinlediler

Milli-İttifak

 

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, yaptığı konuşmada, “Allah Kur’an’ı Kerim’de diyor ki ‘İnsanın başına gelen iki eliyle yaptığındandır’ Allah kimseye zulmetmez biz kendi kendimize zulmediyoruz. Biz elimizle oy veriyoruz bunlara ve seçiyoruz. Onlarda seçildikten sonra bizleri unutuyorlar. Bizler bir markete gittiğimizde bir kilo domates alırken içinde bir çürük bulunmasın diye dikkat ettiğimiz kadar bizleri Ankara’da mecliste temsil edecek insanlara dikkat etmiyoruz” şeklinde konuştu. SP’li Milletvekili Adayı Mustafa Sertkaya ise ülkenin temel problemlerinden birisinin anayasa olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz Türkiye 1982 darbesinin anayasası ile hali hazırda yönetiliyor. Kenan Evren darbe yaptı ama kendi başına darbe yapmadı. ABD’nin, İsrail’in emriyle Türkiye’de bir darbe yaptı 1982 Anayasasını bela ve musibet olarak karşımıza koydu. Sonra ne oldu bu anayasa üzerinde toplumsal uzlaşma hiçbir zaman sağlanamadı” dedi.

 

 

1.sıra milletvekili adayı Osman Cemali Marasalı ise geçmiş dönemlerdeki Milli Görüş iktidarlarında ülkeye yapılan hizmetleri anlatarak, 7 Haziran’da barajı aşarak yeniden mecliste halkın sesi olarak mücadele edeceklerini söyledi. Ülkenin kötü gidişatına dikkat çeken Marasalı, vatandaşların önünde son şans olarak gözüken bu seçimlerde Milli İttifak’ın gelmesi ile sorunların ortadan kalkacağını söyledi.

 

Mahalle toplantısında söz alan Taştepelilerde, yıllardır hiçbir hizmet alamadıklarından şikayetçi olarak kendilerine bakmayan siyasilere 7 Haziran’da görüşeceklerini söylediler.

 

SP’LİLER BUĞDAY PAZARI ESNAFININ DERTLERİNİ DİNLEDİLER

 

Milli İttifak adı altında mahalle mahalle, köy köy dolaşan Saadetli adaylar, Buğday Pazarında esnafı ziyaret etti.

 

SP İl Başkanı Mehmet Asiltürk, İktidarın yanı sıra mecliste grubu bulunan diğer muhalefet partilerini eleştirerek, “Ne zaman iktidar biraz tökezlese, muhalefet hemen koltuk değneği olarak görev yapıyor. Tekrar iktidarı ayağa kaldırıyor. Milletin inançlarına, milletin örf ve adetlerine laf söyleyerek ülkedeki ne işsizliğe ne geçim sıkıntısına çözüm siyaset üretemeyenler birilerine laf söyleyerek iktidarın tekrar başlımızda durmasını sağlıyorlar” dedi.

 

 

Saadet Partili Milli İttifak’ın 1. Sıra adayı Osman Cemali Marasalı da 7 Haziran seçimlerinde 19 partinin katıldığı bir seçime girmediklerini söyledi. Seçime giren siyasi partilerin hepsinin kardeşleri olduğunu belirten Marasalı, “Ne bir CHP’liyle bir meselemiz var ne MHP’liyle nede AKP’liyle. Bizim bütün meselemiz sistem ile. Biz bu sistemi değiştireceğiz diyoruz” şeklinde konuştu.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne giden davaların tamamında Türkiye’nin kaybettiğini sadece 2 davada kazandığını ifade eden Marasalı, bunun da başörtüsü davası ve Refah Partisi’nin kapatılması davası olduğunu söyledi. Marasalı, “Mahkeme gerekçesi ilginç. Diyor ki ‘Her sistemi kendini koruma içgüdüsü ile hareket etme yetkisi vardır’ diyor. Dolayısıyla onlar da tescil ediyor ki Refah Partisi milli görüş hareketi bu sömürü sisteminin sona ermesi için çalışan bir partidir” diye konuştu.

 

7 Haziran’da esnaftan ciddi bir destek beklediklerini belirten Marasalı, Milli İttifak’ın baraj sorunu olmadığını ve mecliste halkı temsil edeceklerini söyledi. Toplantıda daha sonra vatandaşlar da yaşadıkları sorunları anlatarak, bu seçimlerde Milli İttifak’a destek vereceklerini söylediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: