TürkiyeSON - 01.03.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Bülent Tüfenkçi Kadir gecesi Malatya’da halkla beraber

Bülent Tüfenkçi Kadir gecesi Malatya’da halkla beraber
Reklam

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Vali Mustafa Toprak’ta Yeşilyurt Belediyesi tarafından Suriye’ li misafirler için düzenlenen iftar programına katıldı.

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci baba ocağı Malatya’da Kadir Gecesi hemşehrileri ile buluştu.Muhacirlerle iftar açtı. Bakan Tüfenkci, halkın ramazanını ve Kadir gecesini tebrik edip “Amacı korkutmak, sindirmek, kaos ortamı yaratmak olan terör; kararlı duruşumuz, tükenmek bilmeyen azmimiz, birliğimize ve kardeşliğimize olan inancımız karşısında asla amacına ulaşamayacaktır.”dedi.

 

Bakan Tüfenkci’yi Vali Toprak’ı ve diğer misafirleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Müdür Yardımcısı Cevdet Tatar, Huzurevi Yetkilileri ve çalışanları ile Huzurevi sakinleri karşıladı.

Reklam

 

İftar yemeğinin ardından Bakan Tüfenkci ve Vali Toprak,ile diğer misafirler huzurevi sakinlerine “Ramazan ayınız mübarek olsun, bu güzel gecede Kadir Gecesinde sizlerle aynı sofraya oturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramda da sizlerle birlikte olacağız. Hepinize sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum. İnşallah bu güzellikler, sizler için sağladığımız birliktelik daim olur.” şeklinde konuştular.

 

 

İftar sonrası yaşlılarla hatıra fotoğrafı çektirip onlarla çay içip bol bol sohbet edildi.Vali Toprak, Ramazan ayının özelliklede Kadir Gecesinin manevi atmosferinde huzurevi sakinleri ile birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Huzurevi sakinleri, Bakan Tüfenkci’ye Vali Toprak’a ve diğer katılımcılara böyle bir günde yanlarında olduğu için teşekkür ettiler.

İftar Sonrası Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Vali Toprak, Başkan Çakır, Başkan Polat, Milletvekili Mustafa Şahin birlikte Teravih namazını kıldığı Tecde Mahallesindeki camii’ de namaz sonrası vatandaşlarla birlikte ikram edilen lokma yiyerek Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Kadir Gecesi özel programına katıldılar.

 

Halkla buluşmada Bakan Tüfenkci bir de konuşma yaptı ve şunları söyledi:

 

“Milletçe huzur içinde yaşamanın sevincini paylaştığımız bu manevi günlerde ülkemizi, birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan menfur saldırı ile sarsıldık. Böyle kıymetli günlerde, masum insanları hedef alan bu kalleş saldırının faillerinin hiçbir kutsallarının olmadığı, hiçbir kutsala da saygı duymadığı aşikârdır.

Büyük bir özveri ile sınır kapıları başta olmak üzere yurdun dört bir yanında “hudut namustur” şiarını ilke edinerek vatanımızın birliğini ve bütünlüğünü korumak için, zor şartlar altında dahi cansiperane görev yapan personelimiz de bu alçak saldırının hedefi olmuştur

 

 

 

Amacı korkutmak, sindirmek, kaos ortamı yaratmak olan terör; kararlı duruşumuz, tükenmek bilmeyen azmimiz, birliğimize ve kardeşliğimize olan inancımız karşısında asla amacına ulaşamayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da ülkemizin güvenliğini ve menfaatlerini korumak amacıyla canımız pahasına ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Teşkilatımızın, bu tür saldırılar karşısında sağduyuyla birleşerek, metanetini ve kararlı bir duruş sergileyeceğine olan inancım tamdır.Sözlerine değindi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: