TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Bülent Tüfenkci Kardeşliğimize Göz Dikenler Var

Bülent Tüfenkci Kardeşliğimize Göz Dikenler Var

“Gece gündüz demeden çalıştık”

“İş kuran gençlerimize 50 bin TL destek”

Önalan: “Halkımıza inanıyor ve güveniyoruz”

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci 13 yıl boyunca millete hizmet için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı, “Ama işimiz bitmedi. Çünkü milletin birliğine, beraberliğine kardeşliğine göz dikenler var. Bunların hesabını inşallah hep birlikte soracağız” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Malatya 6. sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Doğanşehir ilçesini ziyaret etti.

“YOLLARI BÖLDÜK, HAYATLARI BİRLEŞTİRDİK”

Doğanşehir ilçesi ziyaretinde vatandaşlarla bir araya gelen ve önemli açıklamalarda bulunan Önalan, “13 yıl boyunca yolları böldük, hayatları birleştirdik. 7 Haziran’da milletimiz bize bir mesaj verdi. Biz bu mesajı en iyi anlayan partiyiz. İnşallah 1 Kasım’da Sayın Başbakanımız, Genel Başkanımız liderliğinde AK Parti olarak Türkiye’yi dünyanın parmakla sayılı ülkeleri arasına sokmaya ant içtik, karar verdik” ifadelerine yer verdi. Ufuk Önalan AK Parti’nin iktidar olamayışının acısını tüm Türkiye’nin yaşadığını da sözlerine ekleyerek, şunları kaydetti:

“Adım atmadık yer bırakmamaya çalışıyoruz. Ziyaret ettiğimiz yerde bazı vatandaşlarımız ‘size ders vermesine verdik ama en büyük dersi biz aldık’ diyorlar. Biz dersimizi gayet iyi aldık. Notlarımıza iyi çalıştık. 1 Kasım bizim için bütünleme sınavı olacak. Yalnız bizim için değil, Türkiye için bir bütünleme sınavı olacak. Bu seçimde, Suriye’nin de gözü bizim üzerimizde, Filistinli garibanın da gözü bizim üzerimizde.”

Muhalefet partilerinin ülkeyi yönetme gibi bir ideallerinin olmadığını anlatan Önalan, “Onların sırtında küfe yok. Bizim sırtımızda küfe var. Biz dertliyiz. Biz, sizin derdinizle dertleniyoruz. Dertlenmek zorundayız. Bizim küçük düşünmeye de hakkımız yok” diye konuştu.

“HERKES YAŞANAN SÜRECİ GÖRDÜ”

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci ise 7 Haziran’da hiçbir siyasi partinin iktidar olamadığı bir tablo oluştuğunu anımsattı.

Bülent Tüfenkci milletin iradesine her zaman saygı duyduklarını belirterek, “7 Haziran’da milletin iradesi bir koalisyon istiyordu. Bizde bir koalisyon olsun diye elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik. Cumhuriyet Halk Partisi ile görüşmeler yaptık. Belirli bir aşamaya getirdik. Çıkan sonuçta, Cumhuriyet Halk Partisi ‘4 yıllık bir restorasyon hükümeti olsun.’ Biz ise ‘2 yıllık reform hükümeti olsun’ dedik. CHP, 4 yıl olsun diye diretince bu iş olmadı. Devlet Bahçeli ilk gün, 7 Haziran’da ne demişse son günde aynı şeyleri söyledi ve ‘hayır’ ile devam etti. ‘Bari seçim hükümeti kuralım, şu HDP’yi içimize almayalım’ dedik. Ama maalesef ona da ‘hayır’ dediler” şeklinde konuştu.

Milletvekili Tüfenkci 1 Kasım’da milletin desteğiyle tek başına iş başına gelmek istediklerini belirterek, “1 Kasım’da da aynı tablo ortaya çıkarsa, bu boşluğu kim dolduracak? Türkiye’nin geleceği ne olacak? Gençlerimiz ne olacak? Yapılan yatırımlar ne olacak? İşimiz, aşımız, geleceğimiz ne olacak? Biz 13 yıl boyunca gece gündüz demeden sizler için, esnafımızın için, çiftçimiz için, gençlerimiz için çalıştık. Ama işimiz bitmedi. Çünkü milletin birliğine, beraberliğine kardeşliğine göz dikenler var. Bunların hesabını inşallah hep birlikte soracağız” şeklinde konuştu.

GENÇLER MERKEZE ALINDI

Doğanşehirli gençlere de seslenen Tüfenkci, “Gençlerimiz, seçim beyannamemizin merkezinde yer alıyor. İş arayan, üniversiteyi yeni bitirmiş gençler için farklı projeler hazırladık. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek vereceğiz. Cebine 50 bin lira koyacağız, ‘Madem projende iddialısın bunu hayata geçir’ diyeceğiz. Kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyen gençlerimize 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz” sözlerini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.