25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Bursa için büyük hedef

Bursa için büyük hedef

EĞİTİMDE BURSA İÇİN BÜYÜK HEDEF

MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ, BURSA’DA 150 MİLYON TL DEĞERİNDE EĞİTİM YATIRIMININ DEVAM ETTİĞİNİ, DEVAM EDEN OKULLARIN DIŞINDA 80 OKUL DAHA YAPILMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, “İNŞALLAH BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDA İKİLİ EĞİTİMİ KALDIRACAĞIMIZ İLK İL BURSA OLUR” DEDİ.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ İSE EĞİTİM VE SAĞLIĞIN GELİŞMİŞLİĞİN EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİ OLDUĞUNU HATIRLATARAK, SADECE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MARİFETİYLE SON 3 YIL 9 AYDA YAPILMIŞ, YAPTIRILMIŞ VE DEVAM 130 MİLYON TL BEDELLİ EĞİTİM YATIRIMI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA – Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bursa’da 150 milyon TL değerinde eğitim yatırımının devam ettiğini, devam eden okulların dışında 80 okul daha yapılması gerektiğini belirterek, “İnşallah Büyükşehirler arasında ikili eğitimi kaldıracağımız ilk il Bursa olur” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise eğitim ve sağlığın gelişmişliğin en önemli göstergesi olduğunu hatırlatarak, sadece Büyükşehir Belediyesi marifetiyle son 3 yıl 9 ayda yapılmış, yaptırılmış ve devam 130 milyon TL bedelli eğitim yatırımı olduğunu söyledi.

Yapımı tamamlanan eğitim kurumlarının açılışını yapmak için Bursa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı da yeni belediye binasında ziyaret etti. AK Parti Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç ve Osman Mesten’in de katıldığı ziyarette konuşan Bakan Yılmaz, yeni görevinde başarılar dilediği Başkan Aktaş’ın, yüksekte aldığı bayrağı daha da yükseğe taşıyacağına inandığını söyledi.

Eğitimde Bursa hedefi

Bursa’da eğitimle ilgili Başkan Aktaş’tan özel destek beklediğini ifade eden Bakan Yılmaz, “Bizim Bursa’da da ikili eğitimi kaldırmamız lazım. 150 milyon TL’nin üzerinde eğitim yatırımı devam ediyor. Hedefimiz bu yılın sonunda ikili eğitimi kaldırmak. Olmazsa da Allah nasip ederse 2019’un sonunda, Cumhurbaşkanımızın talimatı da o yönde. Bunun için devam eden okulların dışında 80 okulumuzun daha yapılması gerekli. Devlet millet elbirliğiyle, belediyemizin de okul alanlarıyla ilgili yer ve imar desteğiyle inşallah Büyükşehirler arasında ilk ikili eğitimi kaldıracağımız il Bursa olur. Başkanımızın bu desteği vereceğine inanıyorum. Bugün 30 derslik, 40 derslik değil 500 derslikli bir eğitim kurumu kazandırdık. Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçe belediyelerinin büyük katkısı var. Çünkü kamulaştırma olmadan yapılamazdı. Bundan sonra da okul yerleri konusunda ihtiyacımız olacaktır, aynı desteği bekliyoruz” dedi.

Büyük destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Bursa’nın bereketli bir gün geçirdiğini hatırlatarak, İnegöl’deki Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesinin kapasitesinin 1300 öğrenciden 3 binin üzerine çıkarılması noktasındaki gayretleri nedeniyle Bakan Yılmaz’a teşekkür etti. Bugün de farklı güzelliklerin yaşandığını, Bakan Yılmaz’ın hayırseverlerden bizzat okul sözleri aldığını ifade eden Başkan Aktaş, “Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak bizlerde okullarımız için arsa temini, çevre düzenlemesi gibi konularda destek veriyoruz. 2014’ten bugüne 3 yıl 9 aylık sürede Büyükşehir marifetiyle yapılmış, yaptırılmış ve devam eden 130 milyon TL bedelli okulumuz var. Eğitim ve sağlık gelişmişliğin en önemli iki göstergesi. Bütçenin 1.2’lerden bugün yüzde 6.2, yüzde 7’lere gelmesi çok önemli bir gelişme. Bakanımıza, başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Aktaş, günün anısına Bakan Yılmaz’a el yapımı kılıç hediye etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.