25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

BUSABAH Gazetesi’nin başarısı

BUSABAH Gazetesi’nin başarısı

BUSABAH, 151 resmi gazete arasında bölgesinde ikinciliğe oturdu

sdsıjw2011 yılında yayın hayatına başlayan BUSABAH gazetesi, tirajı ve günlük satış rakamlarıyla Doğu Anadolu Bölgesinde 151 resmi gazete arasında ikinciliğe oturdu. İlk sırada ise bölgesel yayın yapan Erzurum Pusula gazetesi yer alıyor.

151 resmi yerel gazetenin yayın yaptığı Doğu Anadolu Bölgesinde, BUSABAH gazetesi günlük bin 203 satış ortalaması ve yıllık 475 bin tirajı ile büyük bir başarıya imza attı. Basın İlan Kurumu resmi internet sitesinden edinilen verilere göre Doğu Anadolu Bölgesinde günlük bin 545 satış ve 1 milyon 24 bin 929 satış ile ilk sırada bölgesel yayın yapan Erzurum Pusula gazetesi yer alırken, BUSABAH gazetesi günlük bin 203 satış ortalaması ve yıllık 475 bin tirajı ile bölgede günlük yerel yayın yapan gazeteler arasında ikinci sırada yer alıyor. Üçünü sırada ise yine Erzurum’da yerel yayın yapan Yenigün gazetesi bulunuyor.

Erzurum merkezli bölgesel yayın yapan Pusula gazetesi tiraj ve satış rakamlarıyla Doğu Anadolu Bölgesinin en çok satış yapan ve okunan gazetesi. Ancak Pusula gazetesinin bölgesel yayın yaptığı göz önüne alındığında yerel bazlı yayın yapan gazeteler arasında BUSABAH Doğu Anadolu Bölgesinin en çok satış yapan ve okunan gazetesi olarak karşımıza çıkıyor.

YILLIK 475 BİN SATIŞ

Resmi verilere göre Erzurum Pusula gazetesinin günlük satış ortalaması bin 545 olarak gerçekleşirken, yıllık tirajının ise 1 milyon 24 bin 929 olduğu görülüyor.Malatya’da yerel yayın yapan BUSABAH gazetesinin ise resmi verilere göre günlük satış miktarı bin 230. Yine BUSABAH gazetesinin yıllık tirajı ise 475 bin. Pusula ve BUSABAH’tan sonra ipi göğüsleyen 3. gazete Erzurum’da yayın yapan Yenigün gazetesi oldu. Verilere göre Yenigün gazetesinin günlük satış miktarı ortalama 920 olurken, yıllık tirajı ise 369 bin 400 olarak gerçekleşti.Öte yandan veriler http://www.bik.gov.tr/  adresinden derlenmiş olup, Şubat ayı 2014 icmal bilgileri sisteme girilmediği için haber 2014 yılının ilk 11 ayı göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Malatya’nın en çok okunan gazetesi BUSABAH’a başarısından dolayı turkiyeson.com ailesi olarak tebrik ederiz…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.