TürkiyeSON - 02.10.2023 -

‘Büyük gayretlerimiz olacak’

‘Büyük gayretlerimiz olacak’

Malatya Basın İlan Kurumu Müdürü Nihat Abacı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a iadeyi ziyarette bulundu.

Başkan Gürkan, “Malatya’nın belleğini koruyan şehirler listesinde yer alması noktasında büyük gayretlerimiz olacak” dedi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a iadeyi ziyarette bulunan Malatya Basın İlan Kurumu Müdürü Nihat Abacı, “Malatya’nın sosyal ve kültürel anlamda her zaman takdir ettiğimiz, sosyal sorumluluk projelerinde her zaman yer alan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a iadeyi ziyarette bulunuyorum. Başkanımız yeşile her zaman önem veriyor ama, Battalgazi’nin yeşilinin mevcudunun üzerine daha fazla yeşil alan katacağına inanıyorum. Bu konuda başkanımızın ziyaretinde de belirttiğim gibi Yeşil Kuşak Projesi’ne destek olduğumu ifade ediyorum. Bu konuda daha ileri adımlar atılma konusunda Ankara’da yardımcı olacaklarına inanıyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Basın İlan Kurumu Müdürümüz Nihat Abacı’yı burada görmekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Geçtiğimiz günlerde kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştum. Malatya’mızın güzide gazetecilerinden biri Basın İlan Kurumu’nun başına gelmesi bizi ziyadesiyle sevindirmiştir.

YEŞİL BURSA, YEŞİL MALATYA

Bugünde kendilerinin iadeyi ziyarette bulunmaları bizi mutlu etmiştir. Basın mensubunun duayenliği biraz önceki beyanatlarında da hissedilmiştir. Gerçektende geçmiş dönemlerde Türkiye’de iki şehir yeşil ünvanıyla anılmıştır. Yeşil Bursa ve Yeşil Malatya. Özellikle son zamanlardaki yapılaşma ve yeşil alanların katledilmesi olgusu, Malatya’daki yeşil olgusunu zayıflattı. Bu anlamda belediye olarak özellikle Kanalboyu güzergahında olan yaklaşık 200 dönüm olan arazinin Yeşil Kuşak kapsamı içerisinde şehir parkı olarak değerlendirilmesi konusunda bir çalışma başlattık. Bu çalışma Malatya’mızın tüm kesim ve kesitleri, sivil toplum örgütleri, sendikalar ve meslek örgütleri, akabinde basın yayın kuruluşları bize büyük destek vermişlerdir. Bu bize bir güç kazandırmıştır. Bu destekten ötürü Sayın Nihat Abacı’nın şahsına ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Bu destek de bizim şevkimizi artıracaktır. Netice itibariyle bu alan içerisinde kapalı kalmak yerine, daha yeni alanların yeşil kuşak kapsamı içinde değerlendirilmesi ve Malatya’nın belleğini koruyan şehirler listesinde yer alma noktasında büyük gayretlerimiz ve çabalarımız devam etmektedir. Malatya’daki tarihi ve kültürel dokunun ve mirasın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması var olanların restorasyon işlemlerin yapılması, yeni olanların tespit edilip ortaya çıkarılma noktasında Kültür Müdürlüğümüz büyük çaba sarf etmektedirler” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: