TürkiyeSON - 14.04.2024 -

Büyükşehir 41 kamyon aldı

Büyükşehir 41 kamyon aldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, hizmet sınırlarının genişlemesine paralel olarak tüm ilçelerde daha verimli ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla araç gereç filosunu 41 adet yeni kamyon ile güçlendirdi.

DSC_0052Malatya ve ilçelerin gelişip büyümesine önemli katkılar sağlayacak projeleri bir bir hayata geçiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelere kurduğu taş ocağı, konkasör ve asfalt şantiyelerinin yanı sıra araç parkını da güçlendirerek kaliteli hizmetler üretmeyi amaçlıyor.

41 yeni kamyon alındı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın uhdesinde kullanılmak üzere 4’ü altı tekerlekli, 37’si ise on tekerlekli olmak üzere 41 kamyon alındı.

Araçların büyük bir bölümünü teslim alan Büyükşehir Belediyesi, araçlara gerekli donanım ve ekipmanları taktırıyor. Alınan araçlardan 2’si akaryakıt tankeri, 2’si kombine sathi kaplama aracı, 32’si damperli kamyon, 5’i ise çekici olarak kullanılacak. Kamyonların Malatya Büyükşehir Belediyesine toplam maliyeti ise yaklaşık 10 milyon lira olduğu belirtildi.

Sağlıklı şehirlerin, sağlıklı altyapıya sahip alanlar üzerinde kurulabileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, “Sayın Başkanımızın ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda, bizlere gösterdiği hedeflere ulaşabilmemiz için tüm ekiplerimizi teyakkuza geçirdik. Bu kapsamda; saha çalışmalarımızın daha verimli olabilmesi için, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın araç gereç parkını güçlendirdik. Yeni alınan iş makineleri ve kamyonlarla birlikte sahada çok daha mobil ve dinamik olacağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.