TürkiyeSON - 13.04.2024 -

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantıları Tamamlandı

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantıları Tamamlandı

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantısının II. Oturumu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vakili Hasan Gögüs başkanlığında yapıldı.
Malatya Büyükşehir Meclis Salonunda yapılan toplantıda Ankara’da ki terör saldırısı nedeniyle bir konuşma yapan Meclis Başkan Vekili Hasan Gögüs, “Başkentimiz Ankara’da Güven Park’ta meydana gelen terör olayı, kalbimize, gönlümüze büyük bir üzüntü ve acı bıraktı. Terör olaylarını dün olduğu gibi bugün de lanetliyoruz. Terör olayında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu. Gögüs’ün konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Merkez ve ilçelere ait imar ağırlıklı toplantı gündeminde bazı konular görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara, bazıları ise bir sonraki toplantıya bırakıldı.
SOSYAL PROJELERE DESTEK
Gündem maddeleri arasında yer alan, Malatya Şuurlu Öğretmenler Derneğinin ‘Mahalle Mektebi’ Projesine ortak olunması ve Kiltepe Çok Amaçlı Sosyal Tesisinin, proje kapsamında adı geçen derneğe ücretsiz olarak kullandırılması teklifi kabul edildi. Malatya Anadolu Bilgi, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin “Bilinçli Aile, Başarılı Birey Projesi’ne” ortak olunması ve bu amaçla Taştepe Çok Amaçlı Sosyal Tesisini proje kapsamında söz konusu derneğe ücretsiz olarak kullandırılması hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının teklifleri oylanarak kabul edildi.
Malatya Büyükşehir Meclisi Nisan ayı toplantısını, 13 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te yapmayı kararlaştırdı.
44 GÜNDE 44 TIR YARDIM KAMPANYASI
Büyükşehir Belediyesi Meclisi Mart Ayı II. oturumunun tamamlanmasından sonra Göğüs, İHH ve Malatya Eczacı Odası işbirliği ile bir kampanya başlattıklarını belirterek, kampanyaya destek olunması temennisinde bulundu. Göğüs, “Suriye’de iç savaşın devam etmesi nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahiplerine, sınırda bulunan mültecilere, Bayırbucak Türkmenlerine ve Güneydoğu’da terör olayları nedeni ile mağdur olan vatandaşlara dağıtılmak üzere yardım malzemesi toplanması yönünde ‘44 Günde 44 TIR’ isimli yardım kampanyası başlatılmıştır. Bu konuda gerekli tüm işlemler yapılmış olup, kampanyaya destek verilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri de düzenlenecek olan yardım kampanyasına mart ayı içerisinde gerçekleştirilen bir meclis toplantısının huzur haklarını kampanyaya bağışlama kararı aldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.