19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı Kuracak

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı Kuracak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencileri için ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ projesi hazırladı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre; Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ projesi, Yeşiltepe bölgesinde kurulacak. Koşu mahallesinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün de içerisinde bulunduğu 4.500 m2’lik alana kurulacak olan Trafik Eğitim Parkı, okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olacak.

Öğrencilerin derslerde öğrendikleri teorik bilgileri burada uygulama fırsatı vererek, trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasının amaçlandığı proje sayesinde, çocuklarda trafik kültürünün oluşması ve trafik kazalarının en aza indirilmesi hedefleniyor.

A’dan Z’ye Trafik kuralları uygulamalı olarak öğretilecek

Kurulacak olan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün de desteğiyle, eğitim personeli tarafından çocuklara uygulamalı olarak trafik kurallarının tümü uygulamalı olarak öğretilecek. Bu kapsamda okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine; Genel trafik kuralları, yaya, sürücü ve bisiklet sürücülerinin sorumlulukları ve uyması gereken kurallar, trafik işaret, cihaz ve levhaların önemi ve öğrenilmesi, trafik düzeni ile ilgili genel bilgiler verilecek.

Tam kapsamlı trafik parkı olacak

Çocuk Trafik Eğitim Parkı içerisinde; Yatay-düşey trafik işaretleri, sinyalizasyon sistemleri, bisiklet yolları, yaya üst geçidi, hemzemin geçit, yaya kaldırımları, minyatür eğitim otosu, bisiklet, izleyici tribünü, seyir kulesi, görsel ve yazılı eğitim desteği kapsamında; trafik eğitim kitabı, trafik boyama kitabı, trafik eğitim seti, trafik işaretleri panosu, trafik eğitim broşürleri ile ilk yardım malzemeleri bulunacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.