TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Büyükşehir Belediyesi Sertifika Başvurusunda Bulunacak

Büyükşehir Belediyesi Sertifika Başvurusunda Bulunacak

BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ ALANINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kamu kurumları ile özel kurumlar için önceden belirlenmiş standartlar arasında yer alan “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” Sertifika başvurusu yapmak amacıyla çalışmalara başladı.

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar ile ilgili olarak yapılan açıklamada; kurumlar tarafından gerek yazılı gerek dijital olmak üzere her gün yüzlerce evrak ve belge oluşturulduğu belirtilerek, söz konusu bu evrakların birçoğunun güvenlik anlamında hassasiyet gösterilmesi gereken verilerden oluştuğu ifade edildi.

Evraklarda yer alan verilerin güvenliğinin sağlanmasında bilgi işlem teknolojilerinin kullanılmasının yanı sıra kullanıcıların bilinçlendirilmesi anlamında farkındalığın oluşması da gerektiğine yer verilen açıklamada, “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi”nin çok önemli olduğu ve bu nedenle de sertifikalandırma ve bilinçlendirme çalışmalarının ilk aşaması olarak, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve Şube Müdürlerine yönelik bir hizmet içi eğitim semineri düzenlendiği dile getirildi.

Büyükşehir Belediyesi Beydağı Toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Dr. Suat Yalçınsoy konuşmacı olarak katılıp; bilgi, bilginin mahiyeti, paylaşımı, bilginin kötü amaçlı kullanılması ve bundan doğacak zararlar, bilginin korunması gibi konulara değinerek birey ve kurum bazında alınması gereken tedbirler hakkında bilgiler verdi.

Öte yandan yapılan açıklamada, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili istenilen standartların sağlanmasını takiben ise Büyükşehir Belediyesi tarafından “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi”serifika başvurusunun yapılacağı bildirildi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.