TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Büyükşehir Belediyesi’nde Atama

Büyükşehir Belediyesi’nde Atama

İstanbul Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Metin Torun, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı. Metin Torun’un atanmasıyla, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ndeki Genel Sekreter Yardımcısı sayısı 4’e yükseldi. Göreve başlayan Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun’un; fen, yapım ve destek alanlarından sorumlu olacağı belirtildi.

METİN TORUN’UN ÖZGEÇMİŞİ

1963 yılı doğumlu Metin Torun, ilk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul Beyoğlu ilçesinde tamamladı. 1987 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2012-2013 yılları arasında ise Yüksek lisans eğitimini Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kent Çalışmaları ve Yönetimi (Kentsel Dönüşüm) alanında başarı ile tamamladı.

Metin Torun iş alanında sırasıyla; 1987-1993 yılları arasında çeşitli firmalarda saha mühendisi ve şantiye şefi olarak çalıştıktan sonra, 1993-1996 yılları arasında Bağcılar Belediyesi’nde Harita Mühendisi ve akabinde İmar Müdür Yardımcısı; 1996-2004 yılları arasında İSKİ’de Harita Müdürü olarak çalıştı.

2004 yılından itibaren de Beykoz Belediyesi’nde Teknik Başkan Yardımcısı olarak 10 yıl süreyle hizmet veren Harita ve Kadastro Mühendisi Metin Torun, Ekim 2015 tarihi itibariyle Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı.

Evli ve 3 çocuk babası Torun, orta derecede İngilizce bilmektedir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.