TürkiyeSON - 01.04.2023 -

Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Kültür-Sosyal Tesisi Hizmette…

Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Kültür-Sosyal Tesisi Hizmette…

KERNEK KÜLLİYESİ’NDE ÇOCUK SESLERİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek yaptırılan Kernek Külliyesi’nde ortaokul öğrencileri için takviye dersler başladı. 320 öğrencinin ders başı yaptığı külliyeyi ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, öğrencilere başarılar diledi.

Beraberinde Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay ve şube müdürleri ile birlikte Kernek Külliyesi’ni ziyaret eden Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Külliyenin eğitim çalışmaları, sanat kursları, kütüphanesi ve camisiyle bir ilim ve irfan yuvası olacağını belirten Mumcu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın vizyonuyla bu bölgeye kazandırdığımız Kernek Külliyesi, büyük bir boşluğu dolduracak. Ortaokul sıralarındaki 320 öğrencimiz, ücretsiz olarak TEOG Sınavlarına hazırlık eğitimlerine başladı. Burada çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Öğrencilerden tek isteğimiz örnek birer insan olmaları. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret sırasında söz alan öğrenciler de verilen hizmetten duydukları memnuniyetlerini dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: