16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Büyükşehir bilançoyu açıkladı

Büyükşehir bilançoyu açıkladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, 6 Ocak Salı günü il genelinde yaşanan fırtına nedeniyle yapılan birçok ihbara müdahale edildi.

doMalatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre, 6 Ocak Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan fırtına nedeniyle, şehrin değişik bölgelerinden 100 civarında çatı uçması, çatı tuğlalarının düşmesi; yangın, ağaç devrilmesi, elektrik direklerinin devrilmesi, pano, levha ve güneş enerji panellerinin devrilmesi şeklinde ihbar alındığı bildirildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Fen işleri Daire Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, yapılan ihbarlara anında müdahale edildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gün içerisinde; 1’i iş yeri, 1’i apartman olmak üzere 2 adet yangın, 32 adet çatı uçması ve çatı tuğlalarının düşmesi, 15 adet ağaç devrilmesi, 96 adet de pano, levha, elektrik direği ile güneş enerji panellerinin uçması nedeniyle yapılan ihbarlara müdahale edilerek, yaşanan sıkıntıların kontrol altına alındığı bildirildi. Yaşanan olağanüstü durum nedeniyle İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda izinlerin iptal edildiği, izinli personellerin de göreve çağrıldığı ve 90 kişilik ekiple ihbarlara müdahale ettikleri ifade edildi. Öte yandan verilen bilgilere göre, gün içerisinde yapılan ihbarlar sırasında Emniyet Müdürlüğü ile Aksa Elektrik ekipleri de yoğun bir şekilde Büyükşehir Belediyesi ekiplerine destek verdiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.