17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Büyükşehir karla mücadele ekibi kurdu…

Büyükşehir karla mücadele ekibi kurdu…

Kış mevsiminde yoğun kar yağışı esnasında yolların ulaşıma açık tutulması için 75 karla mücadele ekibi oluşturulduğu belirtildi.

odrodrKonuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir statüsü ile birlikte Malatya genelindeki ana yollardan sorumlu olan Büyükşehir Belediyesi, Malatya genelinde 219 araç ve 764 personelden oluşan 75 karla mücadele ekibi kurdu.

Malatya merkezin yanı sıra İlçelerde oluşturulan Karla Mücadele Ekipleri, 5 Ocak Pazartesi günü yüksek kesimlere yağan yoğun kar yağışının ardından kapanan yolları açmak için çalışmalara başladı. Bölgelerin coğrafik yapısına göre oluşturulan ekiplerin 57’si merkezde oluşturulurken, 18’i ise ilçelerde oluşturuldu. Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, AYKOME Şube Müdürlüğü bünyesinde; Yol Açma ve Kaldırım Temizleme Ekipleri kuruldu. Buna göre; Merkez: 9 bölgede 9 ekip oluşturuldu. Bu ekiplerde 50 araç ve 59 personel görevlendirildi. Battalgazi İlçesi: 9 bölgede 9 ekip oluşturuldu. 10 araç ve 11 personel görevlendirildi. Yeşilyurt İlçesi: 7 bölgede 7 ekip oluşturuldu. 21 araç ve 22 personel görevlendirildi. İlçelerde 18 Ekip kuruldu Büyükşehir Belediyesi tarafından Karla Mücadele için kırsal ilçelerde de 18 ekip oluşturuldu. Bu ekiplerde toplamda 133 araç ve 282 personel görev yapacak. İlçelerde oluşturulan ekip sayıları ise şöyle: Akçadağ 1, Arapgir 1, Arguvan 1, Battalgazi 3, Darende 1, Doğanşehir 1, Doğanyol 1, Hekimhan 3, Kale 1, Kuluncak 1, Pütürge 2, Yazıhan 1, Yeşilyurt 1.

Kaldırım Temizleme Ekipleri

Merkez: 12 bölgede 12 ekip oluşturuldu. 5 araç ve 140 personel görevlendirildi.

Battalgazi İlçesi: 10 bölgede 10 ekip oluşturuldu. 120 personel görevlendirildi.

Yeşilyurt İlçesi: 10 bölgede 10 ekip oluşturuldu. 130 personel görevlendirildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.