TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Büyükşehir Personeline İlk Yardım Eğitimi

Büyükşehir Personeline İlk Yardım Eğitimi

Büyükşehir Belediyesi İş Güvenliği eğitimlerine devam ediyor

Büyükşehir Personeline İlk Yardım Eğitimi

Vatandaşlara daha kaliteli, hızlı ve güler yüzlü hizmetler verilmesi için nitelikli personeller yetiştirme noktasında personellere yönelik Hizmet İçi Eğitim Seminerleri düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, ayrıca iş güvenliği ile ilgili de eğitimler vermeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında bir kısım işçi personele İlk Yardım Eğitimi düzenledi.

İlk Yardım Eğitimi’ne Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde görevli kadrolu işçiler katıldı. Gruplar halinde verilen eğitimler sırasında; eğitmen Nilgün Özmen, olağan üstü ve acil durumlarda yaralı kişilere yapılması gereken ilk müdahale hakkında, uygulamalı bir şekilde ayrıntılı bilgiler verdi.

Toplam 16 saat verilen İlk Yardım Eğitimi kapsamında; solunum yetmezliği, kanama, kesik, kaza, tıkanma, boğulma, zehirlenme, hayvan ısırmaları, yaralanma gibi konularda uygulamalı eğitimler verildi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bütün Daire Başkanlıklarında görevli birer personele verilen İlk Yardım Eğitimi’nin ardından, eğitim alan personelin Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yazılı ve uygulamalı sınava tabi tutulacakları, sınavı geçen personele ise İlk Yardım Kimliği ile Sertifikası verileceği kaydedildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.