27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Büyükşehir’den Ücretsiz Enstrüman Kursları

Büyükşehir’den Ücretsiz Enstrüman Kursları

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Yeteneğine Yön Ver’ sloganıyla yola çıkarak, her yaş grubundan bireyleri enstrüman kullanabilme konusunda yetiştirecek.

Müzik aletlerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve bu yönde kabiliyetli kişilerin uzman kadrolarca yetiştirilmesini sağlamak amacıyla başlayacak kurslarda ud, keman, bağlama, gitar, nota ve solfej dersleri ücretsiz olarak verilecek.

Okul dönemi başlayana kadar devam edecek kurslar, her sınıfta en az 5 öğrenci olacak şekilde ayarlanacak ve bu sayede dersler özel ders havasında geçerken, hocalar öğrencileriyle daha kolay ve güzel bir şekilde ilgilenebilecek. Bu sayede kurslardan alınan verim kalabalık sınıflara göre daha etkili olacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentte kültür-sanat hayatını canlandırmak, müziğe ve sanata ilgi duyan gençleri eğitmek amacıyla çıktığı yolda Mersinlileri, ücretsiz katılabilecekleri kurslara bekliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından açılacak enstrüman kursunda her yaş grubundan vatandaşlar yer alabilecekken, kurs sayesinde özellikle öğrencilerin yaz tatilinde boş zamanlarını dolu dolu ve verimli geçirebilmeleri amaçlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi, özellikle çocukların yaz dönemlerindeki boş zamanlarını bilgisayar, televizyon gibi teknolojik aletlerin başında geçirmeleri yerine, yeteneği ve ilgisi doğrultusunda müzikle, sanatla uğraşabilmeleri için enstrüman kurslarını hayata geçiriyor.

‘Udunu, kemanını, bağlamanı al da gel!’

Büyükşehir Belediyesi, para vererek kursa gidemeyen ama bu yönde ilgisi, yeteneği bulunan öğrencileri, ‘Udunu, kemanını, bağlamanı al da gel!’ diyerek kurslarına davet ediyor. Yaş sınırı olmadan isteyen herkesin başvurabileceği ve halen kayıtların alındığı kurslara, Sanat Sokağı’nda bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Ek Binası’ndan başvuru yapılabiliyor. Yaş sınırı olmadığı için öğrencilerin yanı sıra, yetişkin bireyler de kurslara katılım sağlayabiliyor.

Kurslar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler, 03245332150 veya 03245332133 numaralı telefonlardan bilgi sahibi olabiliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.