TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Büyükşehir’in TCDD Lojmanları Restorasyonu Ödül Getirdi

Büyükşehir’in TCDD Lojmanları Restorasyonu Ödül Getirdi

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen ‘tarihi ve kültürel mirası koruma proje ve uygulamalarını özendirme yarışmasında dereceye girenler belirlendi. Buna göre; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin TCDD Lojmanları restore projesine “uygulama ödülü” verildi.

69 belediyeden 82 uygulama, 62 proje dalında olmak üzere toplamda 143 projenin değerlendirildiği yarışma sonucunda; Büyükşehir Belediyesi’nin TCDD Lojmanlarına yaptığı restorasyon projesi mimarlık ve Cumhuriyet döneminin mirasının korunmasına yönelik ödüle layık görüldü.

Juri tarafından Cumhuriyet dönemine ait eserlerin korunması ve restorasyon ile yaşatılmasına yönelik çalışmaların az sayıda olması, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bu yönde çalışmasının ise bir örnek teşkil ettiği ifade edilerek ödüle layık görüldüğü belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi atıl durumda olan 6 adet TCDD Lojmanlarını restore ederek değişik alanlarda kullanılmasını ve Cumhuriyet dönemi yapının korunmasını sağlamıştı.

BÜYÜKŞEHİR’İN SON 6 AYDA ALDIĞI ÖDÜLLER

 

Büyükşehir Belediyesi son 6 ay içerisinde; sağlık alanında “Belediye Hizmetlerinde Dezavantajlı Gruplar” başlığı adı altında “Kadın Sağlığı Hizmetleri Projesi”iyle Cumhurbaşkanı’ndan 2’lik ödülü, ulaşımda “sola dönüş yasaklarıyla; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Müdürlüğü tarafından “Verimlilik” ödülü, Park ve Bahçeler alanında; Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisinin “Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar” kategorisinde “İstasyon Parkı” ile ödül almıştı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: