TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Çakır Birlik Başkanı Oldu

Çakır Birlik Başkanı Oldu

Malatya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Yeşilyurt, Battalgazi, Baskil, Yazıhan, Doğanyol, Kale, Hekimhan ve Pütürge Belediyeleri’nin kurucu olarak görev aldığı KAYHİB Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı tek aday olarak Birlik Başkanlığı’na önerdi. Yapılan gizli oylama sonucunda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği Başkanlığı’na oybirliğiyle seçildi.

bülten

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ VE MECLİS KATİPLERİ
Yapılan gizli oylama sonucunda Birlik Meclisi I. Başkan Vekilliği’ne Mehmet Karaman, II. Başkan Vekilliği’ne Yusuf Aksaç, Meclis Katiplikleri asil üyeliğine Aliseydi Millioğulları, Kadir Yoldaş, Yedek üyeliklerine ise Yaşar Koca ve Mehmet Aslan seçildiler.

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYE SEÇİMLERİ
KAYHİB Encümen Üyeliklerine; Nurettin Karaaslan, Hasan Demez, Nevzat Öztürk, Recep Gülbey ve İhsan Akmurat, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine; Cemal Akdemir, Sebahattin Ateş, Mehmet Aslan, Yaşar Koca ve Ramazan Çetin, Kültür Komisyonu Üyeliklerine; Mustafa Nadir Kınık, özgür Evren, Mustafa Timurkan, Osman Avşar ve Fetahmet Bay, Turizm Komisyonu Üyeliklerine; Zafer Kırçuval, Zerrin Palancı, Kadir Yoldaş, Osman Avşar ve Sebahattin Ateş, Altyapı Komisyonu Üyeliklerine; Mehmet Polat, İhsan Akmurat, Yusuf Aksaç, Aliseydi Millioğulları ve Nevzat Öztürk seçildiler.

2015 BÜTÇESİ 63 BİN LİRA
Turizm temsilcilerinden üyelik aidatı olarak 5 yıldızlı konaklamalarda yatak başı yıllık 20, 4 yıldızlı konaklamalarda 15, 3 yıldız ve altı konaklamalarda ise 10 TL alınması kararlaştırılırken, 2015 Mali Yılı bütçesinin ise 63 bin lira olarak kabul edildi. Tüzük gereği yılda iki meclis toplantısı yapacak olan KAYHİB, ikinci meclis toplantısını Kasım ayında yapacak. Kaynak Bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.