TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Çakır: Makine İkmal iyi bir noktaya geldi

Çakır: Makine İkmal iyi bir noktaya geldi

1016597

Malatya Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü atölyesinde, birisi atıl vaziyette bekleyen birisi de ağır bakım ve onarım gerektiren 2 iş makinesi revize edildi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, revize edilen iş makineleri ile atölyede yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek işçilerle sohbet etti. Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Makine İkmal Bakım ve Onarım Şube Müdürü Nevzat Akdoğan tarafından, revize edilen iş makineleri hakkında bilgiler verildi. Atıl durumda bulunan 1992 model bekoloder ile ağır bakım ve onarım gerektiren 1986 model dozerin Makine İkmal Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü atölye ustaları tarafından 60 günlük bir sürede revize edilerek hizmete hazır hale getirildiğini belirten Nevzat Akdoğan, bakım ve revizyon maliyetlerinin düşürülmesi için hurdaya ayrılmış başka araçlardan yedek parça temin ettiklerini söyledi. 190 bin lira değerindeki Bekoloder’in 7 bin 500 liralık bir harcamayla tamamen revize edildiğini belirten Akdoğan, servisin 500 bin lira dolayında para istediği dozerin ise fazladan eklemelerle 98 bin liraya revize edildiğini söyledi.

 

 

ÇAKIR: “MAKİNE İKMAL İYİ BİR NOKTAYA GELDİ”

 

 

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, gayretli, çalışkan ve özveriyle çalışan bütün birimlerinden son derece verim aldıklarını belirten Başkan Çakır, Makine İkmal Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü’nün de bu birimlerden birisi olduğunu söyledi. Makine İkmal bölümünün son dönemlerde çok daha iyi bir noktaya geldiğini kaydeden Çakır, “Burada çok hassas davranılması gerekiyor. Araçların korunması, bakımı, tamiri, yedek parçaları hepsi büyük önem taşıyor. Aracın arızada yatıyor olması, çok büyük maliyetler getiriyor. Her geldiğimizde burada daha güzel yenilikler görüyoruz. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Böyle bir araçların revize edilmesi Belediyemize gerçekten büyük bir maddi da katkı da sağlamış oldu. Aracın fiyatına baktığımızda bir milyonu bulan bir bedel. Bunun dışarıdaki revizesi 500-550 bin lira iken, arkadaşlarımız 100 bin lira gibi bir rakama mal ettiler. Bundan dolayı da ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

 

Kamu malının korunması gerektiğinin altını çizen Başkan Çakır, daha sonra şöyle devam etti:

 

“Bunlar kamunun malı. Herkes orada kendi alanı ile ilgili en titiz hassasiyeti göstermeli, elinde geldiğince yaptığı işi kaliteli yapmalı. Şoför arkadaşlarımız sürekli eğitime tabi tutulması lazım. Çünkü bir araca verilen zarar belki bir şoförümüzün 2-3 aylığına bedel zararlar veriyor. Daha önemlisi kamunun hak ve hukukun korumalıyız. Çünkü sırtımızda büyük bir vebal var. Bu şehirde yaşayan herkesin hak ve hukukunu burada en verimli şekilde kullanmamız lazım. Kendi şahsi malımız gibi düşünmememiz lazım. Bu bilinç de Makine İkmal’de var. Hepinizi tebrik ediyorum. Ellerinize sağlık, güzel bir çalışma yapmışsınız. Dilerim devamı gelir.”

 

AKDOĞAN: “KÜÇÜK BİR ATÖLYE İKEN, REVİZE YAPAN BİR EKİP KURDUK”

 

Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden Makine İkmal Bakım ve Onarım Şube Müdürü Nevzat Akdoğan ise yaptığı konuşmada, Başkan Çakır’ın bir yıl önce kendilerine serbest piyasada özel sektörün yapamadığı işleri kendi atölyelerinde yapılabilmesi için bir hedef gösterdiğini belirterek, bu hedef doğrultusunda son bir yılda önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi. Akdoğan, “Bir yıl makine ikmal, sağlık ocağı gibi küçük tedavilerin yapıldığı bir Makine İkmaldi. Bugün organ nakli yapılır gibi dozer revizyonlarının yapıldığı bir ekip kurduk. Bunun için bize verdiğiniz cesaret ve destek için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Atölye çalışanlarıyla bir süre sohbet eden Başkan Çakır, ayrıca personel ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d