TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Çakır Malatya’nın Nefes Alacağı Bir Mekân Oluşturuyoruz

Çakır Malatya’nın Nefes Alacağı Bir Mekân Oluşturuyoruz

Turgut Özal Tabiat Parkında incelemelerde bulunan Başkan Çakır

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcıları, ilgili Daire Başkanları ve şube müdürleri ile birlikte Turgut Özal Tabiat Parkında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Çakır: Malatyalılar tarafından yoğun olarak kullanılan bir bölge

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesine devredilen Turgut Özal Tabiat Parkının devrinden hemen sonra çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Çakır, “Orman ve Su İşleri Bakanlığının yapmış olduğu bazı çalışmalar vardı. Alanın Belediyemize devredilmesinden sonra bu alanlarda yapılacak olan çalışmaların projelendirilmesi, yapımı ve bakımı ile ilgili arkadaşlarımız çalışmalarına başladı.

Malatyalılar tarafından yoğun olarak kullanılan bir bölge olduğundan bu alanların korunması, yeşillendirilmesi, zeminlerde yapılacak çalışmalara önem verilmesi gerekiyor. Arkadaşlarımızın yoğun çalışmaları sonucunda Turgut Özal Tabiat Parkındaki çalışmalar tamamlanma aşamasına getirildi” dedi.

Çakır: 14 bin metrekare yeşil alan çalışması yaptık

Başkan Çakır “Büyükşehir Belediyesi olarak, 8 bin metrekare kilit taşı, 5 bin metre bordur, 5 bin metrekare kumlamalı döşeme, 5 bin metre şevtaşı uygulaması,10 bin metreküp taş duvar uygulaması ile 200 adet aydınlatma direği, 150 adet piknik masası, 130 adet kamelya (Pergole) ve 14 bin metrekare yeşil alan çalışması ile birlikte sulama sistemleri için 500 tonluk su deposu yapılmıştır.

Aynı anda binlerce vatandaşımızın faydalanacağı Turgut Özal Tabiat Parkındaki çalışmalarımız tamamlandığı zaman, hemşerilerimiz güzel ve nezih bir alana kavuşmuş olacaklar. Yeşil dokusu ile Malatya’nın nefes alacağı bir mekan oluşturmuş olacağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.