TürkiyeSON - 27.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Çakır’ın A takımı kriz yaşatmış!

Çakır’ın A takımı kriz yaşatmış!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki hafta kullanıma soktuğu trambüsün alevlerle buluştuğu gece büyükşehir belediyesinde açıklama krizi yaşanmış…

 

‘YANLIŞ DUYMADINIZ’  

Reklam

 

malatya-büyükşehir-krizBüyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın umrede olduğu sırada, üniversitede bulunan trambüs alevlere teslim olurken büyükşehir belediyesinde kimseler kamuoyuna karşısına çıkıp açıklama yapamamış.

*******************************

 

Aslında Türkiye’de bir ilk sloganı ile dem vurulan projenin paralı gününde trambüsün yanması büyükşehiri hayal kırklığına uğrattı. Yalnızca bumu Çakır’ın koruyup kolladığı A takımı da Çakır’ı en kestirme yoldan satmış….

 

Trambüsü saran alevler aslında krizin perdesini aralamış!!!!

 

 **********

Olayın gecesi daha derin iyi okumalar…

 

 

Trambüsün alev aldığı haberi üzerine Umrede bulunan Ahmet Çakır’a Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat telefonla bilgi verir. Çakır ise haberin adından  eş başkan Ertan Mumcu’yu telefonla arar..

 

Çakır, eşbaşkan Mumcuya kamuoyuna ‘olayın kontrol altında olduğunu bundan kimsenin şüphesi olmayacağını yangınla ilgili bütün detayların titizlikle inceleneceğini ” bilgisini söylemesini ister ancak Çakır’ın bu isteğini Genel Sekreter üzerine atan eş başkan Ertan Mumcu Genel Sekeret Arif Emacan’dan olumsuz yanıtını alınca açıklama yapılmaktan vazgeçilir..

 

Büyükşehir belediyesinde yanan trambüsle birlikte aslında ikinci bir krizin perdeleri aralanmış oldu…

 

Çakır’ın yalnızca A takımından değil! Her emrini kendine vazife gören milletvekillerinden de  görememiş! Trambüsün alevleri o kadar derindi ki, milletvekilleri maket üzerinde Çakır’ın çılgın projesini havalara uçuruyordu..

 ******

Yangınla bunlarda kül oldu ya  Ak Parti millettvekileri (Ömer Faruk Öz hariç) ağız birliği yapmışcasına trambüs sözlerinin ötesinde yeni kelimeler arayışına girmiş..

 

Yani anlayacağınız Çakır tek kaldı..*****

 

Çakır bunun birlikte resmi sosyal paylaşım sitesinden; ‘Sevinç çığlıkları atanları Allah’a havale ediyorum’ açıklaması ile sevenlerine-sevmeyenlerine mesajını duyurmuş oldu… Çakır paylaşımında daha derinlere indi mesaj verdi, A takımı onu en kutsal yerden vurmasının kabullenmemişti bir kere  Çakır açıklamasında; “Öncelikle şunu ifade edeyim ki, hiç bir hemşehrimizin burnunun dahi kanamamış olması gerçekten bizim için teselli olmuştur. Ayrıca Trambüslerimiz Garanti kapsamında olduğu için, Belediyemizin maddi hiç bir zararı da kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Yangın ile ilgili geniş çaplı bir araştırma ve soruşturma yapmak üzere, komisyon oluşturduk. Her türlü ihtimali titizlikle değerlendiriyoruz. Adli ve idari soruşturma eşgüdümlü olarak devam etmektedir. Teknik heyetin raporu ve soruşturmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız. Açık ve net söylüyorum, olayı kesinlikle örtbas etmeyeceğiz. Teknik incelemenin ve idari soruşturmanın sonuçlarına göre gereğini yapacağız. Trambüs’ten alevler yükselirken sevinç çığlıkları atanları ise, aziz hemşehrilerimin ma’şeri vicdanına havale ediyorum. Olayın vuku bulduğu andan itibaren dualarını esirgemeyen, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese hasseten şükranlarımı sunuyorum. Rabbim her türlü kaza, bela ve musibetten hepimizi muhafaza buyursun. Hepimize geçmiş olsun”

 

Malatyalı Hakkı Şenyiğit

 

Read more: http://turkiyeson.com/siyaset/cakir-allaha-havale-ediyorum-h5134.html#ixzz3UvqjwqKo

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: