TürkiyeSON - 13.04.2024 -

Çakır’ın kendisi ve çekirdek kadrosu

Çakır’ın kendisi ve çekirdek kadrosu

ahmet-çakır-ve-korosu

 

Ak Parti’nin Malatya’da kan kaybettiği bir süreçte ‘çekirdek kadrosu’ iddialarına ses çıkarmayan Ahmet Çakır, iddialar karşında sessizliği kamuoyu tarafından tartışılıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu’ya bağlı olan Malatya Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü, görev alanında olmadığı halde, son iki yılda yüksek bütçeli SODES projeleri hazırlamış ve bu projelerden biri de 2012 yılında uygulamaya başlanan 255 bin TL bütçeli ‘Nostalji Oyun Bahçemiz’ başlıklı projesiydi. Bir dönem Strateji Geliştirme Müdürü olan İsmail Güney tarafından yönetildiği öğrenilen proje kapsamında yapılan harcamalar konusunda bazı usulsüzlükler yapıldığı, bunun üzerine Malatya Belediyesi yönetiminin usulsüzlük iddialarını araştırmak üzere belediyenin eski birim müdürlerinden Cumali Çelik’i ‘soruşturmacı’ olarak atadığı, Çelik’in yaptığı soruşturma sonucunda hazırladığı raporda harcamalara ilişkin ciddi usulsüzlükler tespit ettiği ileri sürülmüştü. Bu iddiaların ışığından geçen süre zarfında İsmail Güney ile ilgili bugüne kadar kamuoyuna herhangibi açıklama yapılamadı. Seçim çalışmalarına katılan partilerin de sorulara cevap veremediği cevaplar arsında olduğu öğrenildi.

5 YILDIZLI MALATYA MESELESİ

Göreve geldiği günden bu yana çekirdek kadro ile yola çıkan Çakır’ın belediye içerisinde usulsüzlüklere rağmen çekirdek kadro ile yola devam etmesi ve bu kadronun kendini başkan Çakır’dan bağımsız görmesi bazı eleştirileri haklı olarak dile getiriyor.  Ak Parti bu sefer beklediği oyu alabilecek mi? muhatabı dilerde. Yıllarca Ak Parti’ye oy vermiş partilerin bu seçimde endişeleri var. Çakır’ın pasif kalması  ve Malatya Büyükşehir Belediye’nde asıl başkanın kim olduğu merak edilen konular arasında, Ak Parti bu seçimde  Malatya’da ne yapacak Büyükşehir’e 30 bin şikayet dilekçesi verilmiş! seçim vaatlerinde 5 yıldızlı Malatya diyen başkan Çakır’ın ikinci döneminde de yıldızlar oluşmadı. Artık kamuoyunda ‘Çakır iyi çevresi kötü denmiyor.’ Başkan Çakır’ın korosu ve kendisi dahil olmak üzere şehrin sorunlarını çözmek yerine sembolik sözleri tercih etmesi yönetimin basiretsizliğini ortaya koyuyor. Malatya’da başka illerin sembolik yapılarını getirerek büyük başarı diye sunan çekirdek kadronun Malatya’nın neler kaybettiği ortadayken buna birde ‘Türkiye’de bir ilk sloganı’ ile çakma tanıtımlar ile kamuoyuna sunması geldiğimiz 21 yüz yılda kadronun ufkunu gözler önüne seriyor.. Küçük bir not:( Malatya Büyükşehir çalışmalarını-Gaziantep Belediyesi’nin resmi sitesinden öğrenebilirsiniz)

HABER SİTELERİNİ YASAKLAMIŞ!

Büyükşehir belediyesinde çekirdek kadrosu haber sitelerini neden yasaklar? Geldiği günden bugüne kadar süre zarfından kendini üstünlük vasfında gören çekirdek koronun üstün temsilcileri belediye içerisinde despot yapıları ile belediye içinde hakimiyet savaşı veriyor. İsmail Güney’in kendi birimi içerisinde yapmış olduğu çalışmalardan biride, kurum içerisinde haber sitelerini yasaklamış olması ve çalışan personelin ayrım yapılması konusunda bugüne kadar üst düzey yetkililerden personelin durumuna yönelik ayrımın giderilmesi için hiçbir girişimde bulunulmaması personel içinde bariz olarak görülmekte. Öte yandan kendi kadrosundaki elemana yüksek oranda para verilmesi kendine tabi olmayan personele de normal maaş verildiği personel arasında dillendiriliyor.

 

Günün sözü

Adam olmayanı adam yapmaya çalışmak en büyük ahmaklıktır. 

Malatyalı Hakkı Şenyiğit

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.