TürkiyeSON - 14.04.2024 -

Çalışma Bakanı Işıkhan: Ak Belediyecilik ve Hizmet Farkını Hepiniz Gördünüz

Çalışma Bakanı Işıkhan: Ak Belediyecilik ve Hizmet Farkını Hepiniz Gördünüz

ÇALIŞMA BAKANI IŞIKHAN: AK BELEDİYECİLİK VE HİZMET FARKINI HEPİNİZ GÖRDÜNÜZ

IŞIKHAN: “MALATYA’YI YENİDEN AYAĞA KALDIRACAK OLAN BAŞKAN ADAYIMIZ SAMİ ER VE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZDIR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Malatya’da yaklaşan yerel seçimlerle ilgili yaptığı konuşmada, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sami Er başkanımızla inşallah, hem Büyükşehiri hem de 13 ilçemizin tamamını milletin partisi AK Parti ile Cumhur’un İttifakıyla tekrar buluşturacağız” dedi.

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Malatya’ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, kentteki sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

 

 

Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya AK Parti’nin Büyükşehir Adayı Sami Er ile Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit’te eşlik etti.

Toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, tek dertlerinin Türkiye’yi maruz kaldığı tüm zorluklar karşısında refaha ulaştırmak olduğunu ifade ederek, “Genel icraatlarda ki başarımızın temelini oluşturan unsur hiç kuşkusuz yereldeki başarılarımızdır.

Çünkü şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelişim, ilerleme ve kalkınma yerelden başlar. Bu anlamda partimizin halka hizmet vizyonu da yerel yönetim tecrübesine dayanmakta” dedi.

 

 

Dünya beşten büyüktür diyerek sadece Türkiye’nin geleceğini değil aynı zamanda dünyanın geleceğini de inşa etme gayretinde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 40 yıllık başarı hikayesinin, belediyecilik ve yerel yönetimler vizyonuyla başladığını ifade eden Bakan Işıkhan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti, ülkemizde belediyecilik anlayışını değiştirmiş, milletimizi gerçek belediyecilikle tanıştırmıştır.

21 yıldır eser denilince akla AK Parti gelmekte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gelmekte. Oyunu Cumhur İttifakına vermeyen muhalif seçmen dahi, ‘Yaparsa AK Parti yapar’ diyerek bu hakikati, bu güveni ortaya koymaktadır. Malatya’da da yine yaparsa AK Parti yapar, bunu yediden yetmişe herkes biliyor, herkes farkında” ifadelerine yer verdi.

“HEM BÜYÜKŞEHİRİ HEM DE 13 İLÇEMİZİN TAMAMINI MİLLETİN PARTİSİ AK PARTİ İLE CUMHUR İTTİFAKIYLA TEKRAR BULUŞTURACAĞIZ”

31 Mart yerel seçimlerinin önceki seçimlerden çok farklı olduğuna da değinen Bakan Işıkhan, “Türkiye artık, yüzyıllık bir zamanı geride bırakmış, ikinci yüzyılında yeni destanlar yazmaya niyetli, önümüzdeki yüzyıla mührünü vurmaya kararlı bir ülkedir.

Dolayısıyla 31 Mart seçimleri bu yüzyılın ilk seçimi olması sebebiyle; tüm il ve ilçelerimiz için önemli bir dönüm noktası olacak inşallah. Şunu unutmamalıyız ki güçlü Türkiye hedefimize giden yol, her bakımdan güçlü şehirlerden ve güçlü belediyelerden geçiyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sami Er başkanımızla inşallah, hem Büyükşehiri hem de 13 ilçemizin tamamını milletin partisi AK Parti ile Cumhur İttifakıyla tekrar buluşturacağız. Bugüne kadar gerek büyükşehirde gerekse ilçelerimizde AK Belediyecilik farkını, hizmet farkını hepiniz gördünüz” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın izinde Malatya’nın her bir karışına hizmet veren tüm belediye başkanlarına gayretleri için teşekkür eden Işıkhan, şunları söyledi:

“BAŞKAN ADAYIMIZ SAMİ ER VE İLÇELERDEKİ YOL ARKADAŞLARIMIZ İLE BİRLİKTE BU ŞEHİR, TÜRKİYE YÜZYILI ŞEHİRLERİMİZİN ÖNCÜSÜ OLACAKTIR”

“Değerli Arkadaşlarım Herkesin bildiği gibi, Malatya’nın suyu sert, insanı merttir. Malatyalılar su gibi azizdir. Malatya büyük icraatların yapıldığı ve yapılacağı yerdir. Yeter ki içindeki cevheri ortaya çıkaracak usta ve ehil ellerle buluşsun.

Bu ehil eller, AK Parti ve Cumhur İttifakı kadrolarıdır. Bu ehil eller Malatya’yı yeniden ayağa kaldıracak olan kıymetli başkan adayımız ve ilçe belediye başkan adaylarımızdır. Malatya’nın her bir ilçesini hizmette yarıştıracak olan Gerçek Belediyecilik, AK Belediyeciliktir.

Malatya, insanlık tarihinin başladığı, destanlara, evliyalara, ulemaya yurt olmuş bu coğrafyanın en kadim şehirlerinden birisidir. İnanıyorum ki halka hizmet bayrağını, millet sevdamızı devralacak kıymetli Başkan Adayımız Sami Er ve ilçelerimizdeki yol arkadaşları ile birlikte bu şehir, Türkiye Yüzyılı şehirlerimizin öncüsü olacaktır.

Ne diyoruz? Türkiye Yüzyılı şehirleri için, hazırız, kararlıyız. Sadece bir Bakanınız olarak değil, aynı zamanda bir ağabeyiniz, kardeşiniz olarak Malatya’ya hizmet yolunda ben de sizlerle beraber olacağım. Ben de inşallah her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağım.

Hep birlikte el ele verip Türkiye’ye ve Malatya’ya dair hedeflerimizi, projelerimizi anlatacak, tüm hemşerilerimizle hemhal olacağız. Allah hepinizden razı olsun. 1 Nisan sabahından itibaren bu şehrin daha güzel günlere uyanacağı bir icraat döneminin, şimdiden hepimize hayırlı olmasını diliyorum”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.