24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Çankaya’da Gecekondular Tarih Oluyor

Çankaya’da Gecekondular Tarih Oluyor

Planlı ve sağlıklı yapılaşmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki gecekonduları yıkmaya devam ediyor.

Çankaya Belediyesi; hızlı kentleşme, plansız yapılaşma nedeniyle büyük kentlerin en büyük sorunu haline gelen gecekonduları yıkmaya devam ediyor. İlçede yer alan tehlike arz eden, işgallere açık hale gelen ve harap halde bulunan gecekonduların tespitini yaparak bir bir yıkan Çankaya Belediyesi kent estetiğine de katkıda bulunuyor.

GECEKONDULAR BİR BİR YIKILIYOR

Görüntü kirliliğine neden olan gecekonduları 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 39. Maddesi uyarınca bir bir yıkan Çankaya Belediyesi, 2015 yılında 123, 2016 yılında 536 gecekondunun yıkımını gerçekleştirirken bu sene ilk 5 ayda 90 gecekondunun yıkımını koordineli biçimde tamamladı.

VATANDAŞLARIN TALEPLERİNE ANINDA YANIT

Gecekonduların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde çalışmalarını sıklaştıran Çankaya Belediyesi, resmi kurumlarla işbirliği yapmayı da ihmal etmiyor. Vatandaşların dilekçelerini ve taleplerini de dikkate alan Çankaya Belediyesi, vatandaşların yıkılması için dilekçe verdiği 200 gecekondudan 174’ünü yıktı.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.